Okres Kolín jako každý rok reprezentuje ZŠ Mnichovická (5. ZŠ). Žáci této školy si zajistili postup do finále tím, že vyhráli kvalifikační turnaj, kde porazili ZŠ Mladou Boleslav 3:2 a ZŠ Vlašim 5:2. Soupeřem ve finále v Praze jim byla ZŠ Příbram, která se stala vítězem druhé skupiny.

Vzhledem k výkonnosti a historickým úspěchům sportovního střediska mládeže v Příbrami byli jasným favoritem pro finálový duel příbramští mladíci.
V tomto duchu i samotné utkání začalo. Hned od začátku měla Příbram převahu a měla míč stále na svých kopačkách. Kolínská obrana však fungovala naprosto disciplinovaně a do vážnějších šancí svého soupeře nepouštěla.

Kolín postupně vyrovnával síly a hra se pomalu přesouvala do středu hřiště. Ze strany Kolína přišlo i pár šancí v podobě nebezpečných střel. Více brankových příležitostí bylo ale na kopačkách žáků Příbrami, kteří buď selhávali v koncovce, nebo brance zabránilo obětavé bránění obránců Kolína či skvělé zákroky brankáře. Poločas skončil 0:0.

Prakticky stejný scénář se opakoval i ve druhém poločase, akorát s tím rozdílem, že žáci Příbrami měli ještě více brankových příležitostí než v první půli. Jejich tlak se stupňoval s přibývajícím časem, protože v případě remízy následovaly hned pokutové kopy a tak chtěli rozhodnout ještě během hry.
Houževnatí žáci z 5. ZŠ však podali hektický výkon, který byl ještě podpořen skvělými zákroky brankáře a tak se jim podařilo uhrát remízu. Vše musely rozhodnout pokutové kopy a šance postoupit do republikového finále byly padesát na padesát.

Hned v první sérii hráč Kolína netrefil branku, ve třetí sérii se skóre srovnalo na 2:2 po úspěšném zákroku kolínského gólmana. Bohužel další střelci z Kolína neunesli tíhu zodpovědnosti a branku již netrefili. Žáci z Příbrami tak zvítězili na pokutové kopy 3:2 a zaslouženě postoupili do dalších bojů.
Žáci ZŠ Mnichovická odcházeli ze hřiště se slzami v očích. Jejich výkon však zasluhuje pochvalu a uznání za bojovnost a houževnatost v souboji s daleko lepším a silnějším soupeřem.

Žáci ZŠ Mnichovická Kolín tak dosáhli zatím největšího úspěchu v historii účasti v Danone Cupu a zdárně reprezentovali nejen svou školu, ale i město Kolín.