„Řeknu na rovinu, že mě podzimní umístění trochu zklamalo. Bodů jsme měli mít víc. Některé jsme zbytečně promarnili třeba remízami v závěru utkání, především pak doma, kdy jsme nedokázali soupeře přes velkou převahu přehrát. Viděl bych to na takových šest až osm bodů, o které jsme přišli,“ řekl trenér Červených Peček Miloš Malina.

Naplnila se předsezónní prognóza?
Tak trochu částečně. Hlavně jsme se nechtěli dostat do situace, že budeme hrát vysloveně o záchranu a to snad nehrajeme. Ale soutěž se hlavně vyrovnala, v závěru tabulky je nějakých osm mančaftů, které mohou hrát o udržení. Věřím ale, že my kvalitou kádru, tím jak se to sehraje a sedne a po dobré zimní přípravě, budeme mířit výš.

V čem vidíte přednost týmu a naopak můžete prozradit nedostatky?
Tak za prvé. Máme poměrně slušnou hru do předu, což je vidět i na počtu vstřelených branek. A za druhé. Katastrofální je naše hra do zadu. Děláme chyby v obranné činnosti, které bychom dělat neměli. Vyplývá to z toho, že se jedná o mužstvo nezkušené, hrozně mladé. Viděl jsem soupisky týmů a řekl bych, že po Benešovu máme druhé nejmladší mužstvo v soutěži, což ale na druhou stranu může být zase přednost. Další věcí je, že v podstatě tři hráči přišli až týden před soutěží a chvíli to trvalo, než si to mužstvo sedlo a vlastně to ještě trvá.

Který zápas považujete za nejvíce vydařený a který za nejhorší?
Tak dobré byly zápasy v Bakově, Dlouhé Lhotě nebo Kostelci, kde jsme dali šest gólů. Fotbalově nás vyloženě dokázaly přehrát jen Poděbrady, Klecany a Velim B. Pár zápasů jsme také podělali v posledních minutách. Dlouhá Lhota vyrovnala v 92. minutě, Janovice v 93. minutě, Benešov dával branku v 91. minutě. Ale vyloženě zklamaný jsem byl pouze z jednoho zápasu, bylo to poslední podzimní utkání v Zelenči.

Uvažujete, nebo budou nějaké změny v kádru?
Já doufám, že se nám podaří udržet mužstvo pohromadě. Chceme ale hru ještě zkvalitnit, uvažujeme proto o jedné až dvou posilách. Něco už máme vytipovaného a rozjednaného. Jedná se hlavně o posílení obrany a možná bychom přivítali i jednoho hráče do útoku.

Jak bude probíhat příprava na jaro?
Tréninky jsme zahájili 10. ledna. Znovu pořádáme zimní turnaj s osmi mužstvy z A a B třídy a kvality okresu. Tady ale chceme dát příležitost širšímu kádru, zapojit by se měli také dorostenci. My máme vyjednané zápasy s Kutnou Horou, Nymburkem a Rakovníkem. Ve středu 8. ledna odjíždíme na soustředění do Albrechtic, kde bychom měli sehrát ještě jedno utkání s Desnou.

Před soutěží přišli zkušení hráči, máte kvalitní kádr, nezaostávají výsledky tak trochu za očekáváním?
Tak to je pravda. Jak už jsem ale říkal, byly tam příchody těsně před soutěží a také nás přibrzdila vyloučení hráčů. Jakub Kulhánek nemohl hrát tři zápasy, Rejthárek dva, zranění se nám naštěstí vyhýbala.

První tři kola jste nezískali ani bod, přitom jste z toho dvakrát hráli doma?
Tak trochu se opakují předchozí sezony. Přesně to vystihnul trenér Jílového, který řekl: „My tady hrajeme vždycky prd a stejně vyhrajeme.“ A další, třeba Radim nebo Zásmuky. Herně je přehrajeme, ale když se zatáhnou do obranné ulity, nejsme schopni je překonat a k tomu děláme školácké chyby v obraně. Jsme lepší, přizná to i soupeř, ale chybí nám góly. Naopak venku, kde většinou hrajeme do otevřené obrany, nám to jde a předvedli jsme kvalitní fotbal.

Některými výsledky dokážete překvapit i propadnout, vysoko zvítězit i prohrát …
Už jsem o tom hovořil. Jednak máme mladé mužstvo, pouze jeden hráč je přes třicet let. A skutečnost, že jsme se vlastně sehrávali až v průběhu soutěže, protože osm lidí přišlo na poslední chvíli, se určitě na některých výsledcích projevila. Já doufám, že se sestava na jaře více ustálí a v zimně bude také víc času na přípravu a sehrání. Moje představa je, že na jaře budeme schopni udělat nějakých 23 až 25 bodů, přesněji řečeno, chtěl bych je udělat.

(Miloslav Kapic)