Český Brod – Nové Strašecí 1:0

Utkání o druhé místo začali domácí raketovým způsobem. Vytvářeli si jednu šanci za druhou. Jenomže zkušený někdejší druholigový gólman Petr Kut čaroval. „Smekám před ním,“ vysekl poklonu brankáři hostů někdejší gólman SK Jaroslav Jelínek.

Kut = čínská zeď. Postupně na něm ztroskotali: několikrát Štefančík, Bureš, Trnka, Krejcar, Hubáček. Ten navíc trefil tyč.

Když se neprosadil plackou ani nártem v závěru Štefančík, nenacházel slov. „Dneska se snad netrefím do půlnoci,“ sypal si popel na hlavu obounohý kanonýr.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Český Brod útočil, ale narážel na obranný val hostů. Co prošlo, pochytal Kut. „My se snad netrefíme ani do soudného dne,“ posteskl si někdejší předseda českobrodského klubu Zdeněk Pačes.

Nuceně absentující hecíř mančaftu Michal Mrázek mu ale oponoval. „Tohle trápení bude mít svůj konec. Nepochybuju, že se kluci trefí,“ řekl.

Kut poprvé a naposledy inkasoval po hodině hry, když nestačil na Burešovu hlavičku. „Přišel jsem k ní pozdě,“ zalitoval, aby do konce zápasu ještě několikrát zazářil.

O chvíli bylo hostům ještě hůř. To byl za ošklivý faul vyloučen Jiří Růžička. „Dostávám podobně naloženo v jiných zápasech, ale to nemůže být za ošklivý faul omluva,“ kál se devatenáctiletý fotbalista.

Domácí měli po zbytek hry o jednoho muže víc a svoji přesilovku zvládli. Po taktické stránce si tři body pohlídali.

„Byl to náš nejlepší výkon na podzim. Kaňkou je pouze to, že jsme spoustu šancí zahodili,“ uvedl trenér Českého Brodu Jiří Tesař.

Branka: 60. Bureš. Rozhodčí: Kabyl. ŽK: 1:2. ČK: 63. Růžička (NS). Diváci: 260. Poločas: 0:0.
Český Brod: Sova – Kopecký, Mlejnek, Bureš, Valenta (80. Kozlíček) – Trnka (89. Jánoš), Krejcar, Červenka, Hubáček – Štefančík (58. Pech), Moravec.

(Mojmír Strachota)