Český Brod – Beroun 1:0

Domácí vstoupili do utkání s odhodláním naplno bodovat. Jak se však ukázalo, hosté si nebrali servítky a směrem dozadu soupeře nešetřili. Nezůstal tak prostor pro důraznější zakončení. Přesto se mohli dostat českobrodští hráči do vedení, ale ani Bureš, Hubáček z přímého volného kopu a ani po rohovém kopu stejného hráče Mrázek extraligovým volejem šikovného gólmana Berouna Pettika nepřekonal. Tomu za zákrok diváci zatleskali. Nestalo se tak poprvé.

Hosté se snažili oplácet. O jejich mušce se nedá ani náhodou říct, že byla zlatá, ale vychýlená. Vyprávět by o tom mohli nejen Šíma, ale i Hájek. A tak se na rozhodnutí čekalo do druhého poločasu. Herně taktický obrázek se z obou stran příliš neměnil. Domácí zůstávali znovu v koncovce ledacos dlužni. Zejména kanonýr Štefančík. „Dnes jsem si nepotykal s nejpřesnějším zakončením,“ hlesl Pišta.

A tak jediná branka padla po hodině hry. K míči se na parketě z třiceti metrů od brány postavil pravý obránce Brodu Mrázek. Trefil se perfektně.

"Nestačil jsem na plovoucí balon zareagovat. Přesto bych měl i takovou pecku z tak velké dálky krýt,“ sypal si popel na hlavu jinak velmi talentovaný brankář Berouna Filip Pettik.

„Dnes kluci neodehráli zápas z něhož bych měl mít radost. Chyběla mi bojovnost,“ nechal se slyšet asistent a prezident domácích Luboš Holý.

Branka: 64. Mrázek. Rozhodčí: Voldán. ŽK: 1:3. Diváci: 240. Poločas: 0:0.
Český Brod: Kosmák – Mrázek, Mlejnek, Kopecký, Kozlíček – Pech (61. Trnka), Bureš, Červenka, Hubáček (69. Jánoš) – Moravec (83. Valenta), Štefančík.

(Mojmír Strachota)