Český Brod – Úvaly 0:2

Domácí také do utkání vstoupili zhurta. Střely Štefančíka a Pecha se však do magického obdélníku nevešly. Převaha Českobrodských sice pokračovala, ale Kratochvíl na druhé straně testoval brankáře Sovu. Ten poprvé v zápase ukázal, že mezi tyčemi umí!

V závěru poločasu mohlo tak domácí mužstvo stejně jako hosté odejít do kabin s mankem. Žádný z pokusů se ale neujal. Jmenovitě Macka nebo Štefančíka, když ten po půl hodině hry prověřil Sovův protějšek Vacka. Ten po střele domácího útočníka konečky prstů vyškrábl míč ze své šibenice.

A co říkal tomu, když nedlouho předtím při úniku Moravce chtěli domácí fandové penaltu? „Na míč jsem nedosáhl, ale ani útočníkovi nohy. Faktem je, že zabránil našemu vzájemnému střetnutí!“ Pravidla v takových sporných momentech hovoří v duchu, že se pokutový kop mohl pískat…

Druhá půle, to byla křečovitá snaha hostitelů dát konečně gól. To, že fotbal nemá logiku, však přišlo v padesáté minutě. Obránce Valenta ve snaze odkopnout míč se srazil se Sovou. Balon, který měl velkou rotaci, skončil v síti – 0:1.

Snažení Českobrodských vrcholilo. Marnost však nad marnost. Naopak Úvalští si chodili do otevřené obrany jako na karlovarské promenádě. Nebýt Sovova obdivuhodného reflexu, neskončil by zápas pouze dvoubrankovým rozdílem. Ta druhá trefa padla do sítě opět po nedorozumění českobrodské obrany.

„Co bych řekl k takovému zápasu? Nezužitkovali jsme platonickou převahu v prvním poločasu a soupeř, zejména po přestávce, dokázal potrestat naše chyby,“ zůstal nad věcí českobrodský trenér Jiří Tesař.

Branky: 50. vlastní, 83. Szocz. Rozhodčí: Vlk. ŽK: 2:1. Diváci: 320. Poločas: 0:0. Český Brod: Sova – Kopecký (77. Kozlíček), Bureš, Mlejnek, Valenta – Trnka, Pech, Červenka, Hubáček – Štefančík, Moravec.