Favorita dlouho trápilo, ten se nakonec ale dokázal prosadit. Díky výhře a zaváhání Vltavína se Kolín posunul  v tabulce třetí ligy na druhé místo.

„Bereme to vítězství s velkou pokorou, protože každé vítězství v této soutěži, a čím ten čas ubíhá, je těžší a těžší. Takže jsme za něj rádi. Soupeři ztratili, takže pro nás je to povzbuzující," uvedl trenér Kolína Roman Veselý.

„Myslím si, že jsme špatně nehráli. Výkon byl velmi dobrý, bohužel jsme bez bodu," konstatoval trenér Kladna Daniel Drahokoupil.

Jeho tým nezačal špatně. Domácí držel na uzdě a nakonec se v průběhu první půle dostal dvakrát do zakončení. Nejprve to zkoušel pohotově z otočky Petr Růžička, brankář Čižinský byl ale připravený. Podruhé kolínský gólman již zasahovat nemusel.  Střela Rady ale měla dobré parametry. Nakonec skončila jen těsně vedle.
Podobně si vedl na druhé straně Boček, jehož pokus dopadl na vlas stejně.

Těsně před odchodem do kabin to před kladenskou brankou zašumělo podruhé. Nešpor poslal do vápna přízemní centr, Štoček se však natahoval marně. Chyběly mu centimetry.

„Zatím je to dřina, ale teď to tam bude padat," pronesl o poločasové přestávce marod Jan Novotný.

Jeho slova se dlouho nenaplňovala. Blízko k jejich naplnění byl Štoček, jehož parádní ránu z dálky s námahou vytáhl gólman Hůla na roh. Domácí příznivci, jejichž se v ochozech sešlo něco málo přes dvě stovky, se nakonec dočkali vedoucí branky.   Štoček předvedl na levé straně rychlý výpad, předložil před bránu míč nabíhajícímu Bočkovi, který už jen slízl smetanu.

„Bohužel při jediném gólu jsme udělali chybu, kdy Hanzlík, který hrál velmi dobře na Štočka, tak tam propadl a nebyl zajištěný Procházkou. Domácí pak tu akci pěkně sehráli. Brankář Hůla už neměl šanci," podotkl Drahokoupil.

Kladno sice občas o sobě dalo vědět, ne však nějak výrazněji. Veškeré jeho výpady kolínská obrana pochytala.  V závěru dal o sobě ještě vědět střídající Michálek, který opět ukázal, jaký má v noze dynamit. Hůla byl pozorný a jeho projektil vyrazil.

Kolín si nakonec mohl oddechnout a do tabulky připsat další tři body. „Každé mužstvo je na nás připravené, je to třetí liga a každý má svoji kvalitu. A jestli si někdo myslí, že budeme každý zápas vyhrávat 6:1, tak je na omylu. Kladno zejména v prvním poločase ukázalo, že je připraveným týmem, což dokumentovalo rychlým přechodem do útoku. Kladno má navíc rychlé hráče a ti nás hodně zlobili. Ale ve druhé půli přišlo naše zlepšení a daleko větší úsilí  z naší stany. Myslím, že tam byly i fotbalové věci, které ten zápas rozhodly. Třeba naše branka," podotkl Roman Veselý.

„Na Kolín jsme byli připravený dobře. Ale nakonec větší kvalita Kolína rozhodla," uznal kouč Daniel Drahokoupil.

FK Kolín - Kladno 1:0

Branka: 68. Boček. Rozhodčí: Janíček. ŽK: J. Biško, Rozsíval – Procházka. Diváci: 210. Poločas: 0:0.
FK Kolín: Čižinský – Čapek, J. Biško, Šourek, Nešpor – Jelínek (66. Michálek), Sedláček – Boček (83. R. Biško), Rozsíval, Stejskal (86. Hartig) – Štoček.
Kladno: Hůla – Koiš, Hanzlík, Procházka, Rada – Bartoš, Tóth (22. Vodička, 78. Janda), J. Růžička, Tenkl –  Šumský, P. Růžička (78. Samek).