Ten pod klubovým heslem mapuje historii nejstaršího fotbalového klubu u nás, jeho začátky, pády i vrcholy, jako třeba oslavu titulu, ale i pohled do zázemí stadionu či péči o trávník. Dojemní jsou malí kluci hrající fotbal, samozřejmě za Slavii, i fandící na severní tribuně, která vytváří působivé choreografie, smích v sále zase budily některé hlášky hráčů i fanoušků.

„Spolu jsme silnější je název tohoto díla i heslo spojující nás všechny slávisty. Je v něm velká životní pravda. Užijme si dnešní film a buďme tu dnes večer opravdu spolu. Lidští, přátelští. Kulturně, sportovně, fotbalově a slávisticky naladěni či nadšeni,“ řekl před projekcí Michael Janáček z Odboru přátel Slávie, který celou akci ve spolupráci s fotbalovou Slávii a Kinem 99 zorganizoval.

Po promítání se pak ujal moderování besedy s tiskovým mluvčím klubu Michalem Býčkem a fotbalistou současné základní jedenáctky Janem Bořilem. „Toto je třetí projekce, je pravdou, že v Praze jsme trošku podcenili propagaci, ale v Jičíně a tady v Kolíně přišlo daleko více lidí,“ řekl na úvod Býček.

„Žije v nedalekém Nymburku, na kontě má sto devadesát sedm ligových startů a od roku 2016 hraje za Slávii,“ představil Janáček hosta a přivítal i členy klubu, kteří přicestovali z Ústí nad Orlicí, Pátku, Žehušic, Bílého Podolí, Libice nad Cidlinou a dalších míst.

Došlo i na dotazy z publika a to pochopitelně velice specifické ze zákulisí zápasů, atmosféry v kabině, trenéry i rozhodčí, v závěru besedy i na společný vítězný pokřik a potom samozřejmě na autogramiádu a fotografování. Oba hosté pak dostali kutnohorské víno a kolínský hrneček, fanoušek Stanislav Auersvald k sedmdesátým narozeninám zase z rukou Honzy Bořila slávistický dres podepsaný od všech spoluhráčů.