Dvacetiletý fotbalista Robert Šobíšek měl v neděli pravdu střelecký den. Do sítě Libodřic B sázel jeden gól za druhým. Dal jich osm, jeho tým Jevany V zvítězil vysoko 13:3. „Tolik gólů v jednom zápase jsem nikdy nedal,“ přiznal mladíček, který si zahrál v dresu Admiry Praha i Českou ligu dorostu.

Prošel několik mládežnických oddílů, do Jevan ale přestoupil z Vyžlovky, kde také bydlí.

Ofenzivní fotbalista si musel své zásahy dobře počítat, jeho spoluhráči po zápase ani nevěděli, kolik že těch branek do sítě protivníka nasázel. „Kluci se mě ptali, kolik jsem jich dal. Už to nikdo nepočítal,“ usmíval se milovník sportů, který také zařadil mezi své záliby školu. Studuje sportovní managment.

Šobíšek také věří, že za svůj střelecký počin nebude muset přispět do klubové pokladny. „Za ty góly za béčko snad ne. Mám totiž ještě nějaký dluh u áčka za góly v přípravě,“ přiznal ofenzivní fotbalista Jevan.

Rezervní tým neměl s Libodřicemi zásadní problém a bez potíží vysoko zvítězil. „Byli jsme čtyři z áčka, šli jsme pomoct. Dá se říci, že to bylo celkem jednoznačné utkání,“ potvrdil mladíček.

Osm gólů je opravdu pořádný ranec. Váží si ale střelec více těchto zásahů nebo jednoho gólu v nejnižší krajské soutěži? Rozdíl mezi soutěžemi je přece jen velký. „Asi si vážím víc toho gólu za áčko. To je přece jen priorita. Ale i těch osm gólů je pěkných,“ dodal Robert Šobíšek.

Mezi mládežníky se nejvíce dařilo Jakubu Pazdercovi z Českého Brodu. V zápase krajskéh přeboru starších žáků kategorie U15 dal pět gólů.


Načítám tabulku ...