„Abych pravdu řekl, tak se mi něco takového povedlo v jednom zápase poprvé v mé kariéře. Určitě mezi dospělými,“ řekl Luboš Dukay. „Možná se mi to povedlo na Viktorce Žižkov, když jsme hráli jako malí sedm plus jedna,“ přidal fotbalista Poříčan, který do tohoto klubu přestoupil v letní pauze z Liblic, které sestoupily do okresního přeboru. Nyní tak hraje nejvyšší krajskou soutěž, kam jej přivedl hlavně trenér Miroslav Doležal, jeho bývalý spoluhráč z Liblic. „Z velké části to byla jeho zásluha,“ přitakal Dukay.

Jeho úkolem je především střílet góly za áčko. A to se mu především v přípravě hodně dařilo. Nyní šel vypomoci rezervě. A vypadá to, že za svůj šestigólový přídavek nebude muset nic platit. „Kdyby to bylo za áčko, tak tam je to jasné, Je tam sazba za hattrick a plus další góly. V béčku asi nic platit nebudu, aspoň nemám zatím takové informace,“ usmál se dvacetiletý borec, který trávil mládežnické roky také v líhni Sparty Praha. „Hrál jsem tam od patnácti do devatenácti let. Předtím jsem byl na Žižkově,“ uvedl Dukay.

Poté zamířil na zkoušku do třetiligového Benešova. Jenže to měl složité s dojížděním, vše bylo moc náročné. „Neměl jsem řidičák, ani auto, bylo to složité. Vracel jsem se pozdě, bylo to strašné,“ vzpomínal hráč, jehož hlavní zálibou je fotbal, přítelkyně a počítačové hry.

Teď si vystřelil titul „Kanonýr Deníku“. A co na to spoluhráči? „Gratulovali mi. A já gratuloval jim, že mi dobře přihrávali. S některými kluky jsem hrál poprvé,“ přidal pracovník ve skladu v automobilce.

Vypíchl také svoji první branku, která byla výstavní. „Vzal jsem si balon na vápně a dal jsem to na zadní tyč do šibenice,“ hlesl šestigólový střelec.

Ještě v minulé sezoně hájil barvy Liblic, jenže ty spadly z I.B třídy. Následně vyslyšel vábení poříčanských trenérů Doležala a Šmejkala. „Abych pravdu řekl, tak mě mrzelo, že jsme spadli. Ale nebyl to hlavní důvod toho, proč jsem přestoupil do Poříčan. Chtěl jsem si zahrát vyšší soutěž,“ dodal odchovanec Kšel.

Pět gólů dal mezi mládežníky Yaroslav Semenystyi, v dresu Kolína se zaskvěl v České lize žáků U12.


Načítám tabulku ...