V poslední době mu to tam padá. Ve dvou zápasech dát osm branek, to už chce trochu umu. Pětadvacetiletý fotbalista zřejmě ví, v čem to je. „Mám nové kopačky, tak mi to tam asi padá,“ smál se David Vitáček.

Také spoluhráči nenechali jeho počin bez povšimnutí. „Říkali, že jsem jako Haaland,“ culil se sendražický borec. „Sklidil jsem pochvalu. Velkou,“ přidal už vážněji.

Placení za své čtyři branky ale prý unikne. „Platit nebudu. Nic takového u nás nemáme. Dříve jsme platili, ale teď už jsme to zrušili,“ uvedl pětadvacetiletý fotbalista, který nedokázal vybrat ze svých čtyř gólů ten nejhezčí. „Všechny byly hezké. Mám radost z každého gólu. Delší dobu jsem totiž nehrál. Byl jsem zraněný a také jsem měl stopku na pět zápasů,“ práskl na sebe Vitáček. „Tak teď si to vychutnávám,“ hlesl ještě.

Sendražice porazily Žiželice na jejich hřišti jasně 7:2. Výsledek je to jednoznačný. „První poločas ale zase tak snadný nebyl. Poločas byl nerozhodný 2:2. Druhý poločas jsme už ovládli, a pak nám to tam začalo padat,“ těšilo autora čtyř víkendových tref, který působil jako mládežník v Kolíně. „Byl jsem tam asi jen dvě sezony v dorostu,“ podotkl David Vitáček. „Chtěl bych ještě zkusit štěstí někde ve vyšší soutěži,“ dodal útočník Sendražic, který nasázel protivníkům v právě probíhajícím ročníku už sedmnáct gólů.

Mezi mládežníky zazářil Denis Dobiáš ze sdruženého týmu Sendražice/Býchory. V zápase okresního přeboru mladších žáků dal šest gólů.


Načítám tabulku ...