„V tomto utkání jsme zavítali na půdu doposud suverénního týmu naší skupiny, který si nic jiného než první místo v tabulce nepřipouští a podle toho vypadalo naše odhodlání mu ukázat, že s námi se také musí počítat," uvedl asistent Petr Káninský.

Na hřišti to byl již od začátku zápasu boj o každý metr hřiště. „My jsme se snažili vycházet ze zabezpečené obrany a důsledným napadáním narušovat soupeřovy akce, což se nám dařilo a odměnou byla branka, kdy po vybojovaném míči u soupeřova pokutového území prostrčil balon přes obránce Josef Nekolný a důrazný Patrik Jirků nás nekompromisní střelou dostal do vedení. Bohužel naše vedení trvalo pouze šest minut, a to kdy soupeř po naší ztrátě míče a nedůrazném odkopu vystřelil asi z 35 metrů a vymetl horní roh naší branky a vyrovnal z první střely na naši branku na 1:1. To nás však neodradilo a pokračovali jsme v dobrém výkonu a odměnou byla nejprve tyč Ondry Nováka a poté dorážka do branky, ale k údivu všech přítomných, samozřejmě ti, co přáli Čáslavi, to viděli jinak, ačkoliv byl hráč soupeře na brankové čáře, naši branku rozhodčí neuznal, a tak jsme bohužel šli do kabin pouze za nerozhodného výsledku 1:1," popsal klíčové okamžiky první půle Petr Káninský.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně, začali jsme soupeře přehrávat, ale bohužel branku jsme nevstřelili a to ani když postupoval Matěj Novák se Standou Rosendorfem sami na jednoho obránce. Matěj Novák výborně přihrál Standovi Rosendorfovi, který trestuhodně poslal sám před brankářem míč přímo na něj a hned z protiútoku nás soupeř svojí druhou střelou na branku potrestal a dostal se do vedení 2:1. Poté jsme soupeře sevřeli na jeho polovině, ale branku se nám nepodařilo vstřelit, a tak jsme poprvé v této sezoně prohráli," posteskl si Petr Káninský.

Přestože hráči Kolína utkání výsledkově nezvládli, trenéři je pochválili. „Dnes nemáme klukům co vytknou. Hráli vlastně proti o rok starším. Dřeli, soupeři vlastně skoro nic nedovolili, ale bohužel ten vstřelil dvě branky a my pouze jednu a tak nespravedlivě zvítězil 2:1. Ale takto krutý je bohužel někdy fotbal," dodal Káninský.

Kolín je po pěti odehraných kolech na čtvrtém místě. O další body bude bojovat v sobotu. Na domácím hřišti hostí od 10 hodin desátý Mělník.

Branky: 26. Čuchal, 72. Matoušek – 20. Jirků. Poločas: 1:1.
Sestava: Karban – Procházka (61. Saulich), Exner, Salva, Bukač – Nekolný, Uher, O. Novák – Rosendorf, M. Novák – Jirků (67. Hobík).