Turnaje se zúčastnilo celkem deset týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti týmech. Nejlepší čtyři z každé skupiny postoupily do čtvrtfinále, páté týmy naopak mezi sebou hrály o 9. místo.

Týmy byly rozděleny do skupin následovně:
Skupina A: Viktoria Radim A, AFK Sadská, ŽSK Třemošnice, MFK Nové Město nad Metují a TJ Sokol Malšova Lhota.
Skupina B: Viktoria Radim B, AFK Pečky, TJ Sokol Dobré Pole, TJ Slavia Radonice, SK Vrbová Lhota.

Ve skupině A se hned na úvod střetli domácí Viktoria Radim a AFK Sadská. Zápas skončil remízou 1:1.

Druhé utkání obstarali ŽSK Třemošnice a MFK Nové Město nad Metují. Nové Město nad Metují vyhrálo 4:2 a připsalo si první tři body do tabulky.

Malšova Lhota ve svém prvním utkání prohrála vysoko 0:7 s Novým Městem. Postupem času se ukazovalo, že ve skupině A je nejhorším týmem TJ Sokol Malšova Lhota. Důležité je, ale dodat, že kluci z Malšovky byli všichni ročník 2008 a tudíž pokud přijedou i příští rok, budou velmi silní.

Ostatní týmy bojovaly o co možná nejlepší pozici do čtvrtfinále. Nakonec skupinu A vyhrálo Nové Město nad Metují, které neztratilo ani bod. Druhé místo patřilo domácí Viktorii Radim A, třetí místo Třemošnici a poslední postupové místo vybojovala Sadská.

Ve skupině B se hned na úvod konalo derby mezi Viktorií Radim B a AFK Pečky. Pečky s přehledem zvítězily 7:0. V druhém utkání skupiny padlo celkem 12 branek, když Radonice si poradily s Dobrým Polem vysoko 9:3.

Dobré Pole si hned další utkání spravilo chuť, když porazilo kluky a holku z Vrbové Lhoty 2:0. S přibývajícími zápasy bylo jasné, že nejslabším týmem je béčko Viktorie Radim, které nedokázalo vstřelit ani branku, což je pro kluky velká škoda a skončili na pátém místě ve skupině.

Naopak nejsilnějším týmem byla Slavia Radonice, která neztratila ani bod a postoupila do čtvrtfinále z první pozice. Druhé místo ve skupině patřilo Pečkám, ze třetího místa postoupilo Dobré Pole a poslední postupové místo si vybojovala Vrbová Lhota. Na radimské béčko čekal boj o 9. místo.

Tradičně stejně jako tomu je u mužů, tak i u dětí byl vyhlášen nejlepší střelec turnaje po odehrání zápasů ve skupině. Z koruny pro nejlepšího střelce turnaje se radoval Lukáš Moudrý z celku Radonic, když nastřílel ve 4 zápasech celkem 10 branek.

Nejlepší brankář turnaje byl vyhlášen René Mestek z Viktorie Radim B.

První čtvrtfinále dopadlo podle papírových předpokladů, když Nové Město porazilo Vrbovou Lhotu 4:1. Ve druhém čtvrtfinále i Radonice potvrdily roli favorita a porazili Sadskou 4:2. Po těchto dvou zápasech následovalo utkání o 9. místo, které vyhrála Malšova Lhota 5:0 nad radimským béčkem, které za celý turnaj nevstřelilo branku. Třetí čtvrtfinále ovládla domácí Viktoria Radim A nad rivalem Dobrým Polem vysoko 6:1. Klukům z Dobrého Pole se tenhle zápas moc nepovedl. Poslední čtvrtfinále bylo velmi vyrovnané a o výhře Peček nad Třemošnicí rozhodla jediná branka.

Semifinále mezi Radonicemi a Viktoria Radim A bylo vrcholem turnaje. Hrál se pohledný a zároveň i bojovný fotbal s dramatickou zápletkou. Radonice díky dvou brankám v závěru zápasu postoupily do finále po výhře 5:3. Druhé semifinále ovládlo Nové Město poměrem 5:2 nad Pečkami. Pro Pečky to znamenalo, že si zahrají o bronz opět derby, tentokrát s Radimí A.

„Zápas o třetí místo byl plný emocí. Fanoušci Radonic fandili sympaticky domácí Viktorii. Pro fanoušky Radonic mám jen slova chvály. Po celý turnaj hnali svoje chlapce za vítězstvím, nikoho neuráželi, nikomu nenadávali, prostě fandili tak, jak se má. Za mě velký palec nahoru a přeji si, ať jim to vydrží, tenhle zápal, co nejdéle,“ prohlásil organizátor Ivo Procházka.

Radim se rychle dostala do vedení 2:0 a jak řekl domácí trenér: „V tu chvíli jsem si myslel, že je hotovo.“ Musel po zápase uznat, že se mýlil. Pečky rychle srovnaly a utkání dokonce otočily a pár minut před koncem dokonce vedly 5:3. Mohutný finiš Viktorie byl nad síly Peček a po remíze 5:5 přišly na řadu poprvé a naposled v turnaji penalty. Kopaly se na každé straně 3 pokutové kopy. Hned v první sérii za Radim lapil penaltu Ondra Petrák. Ve třetí sérii měl na kopačce výhru domácí střelec, ale selhal a Adam Havelka v bráně Peček mu penaltu chytil. Následovala čtvrtá série, kde se prohodilo pořadí a začínala Radim. David Chramosta se ani podruhé nemýlil a proměnil. Naopak střelec Peček byl vychytán Ondrou Petrákem a euforie v týmu Radimi mohla propuknout naplno. Domácí se radovali z třetí příčky.

Po tomto utkání byl vyhlášený nejužitečnější hráč turnaje a byl jím David Chramosta z Viktorie Radim A, který táhl celý svůj tým a nakonec vystřílel v penaltách i bronzovou příčku.

Finále již tak dramatické nebylo. Radonice si šly rychle za triumfem, když po 5 minutách vedly již 5:0. Nakonec utkání ovládli vysoko 9:3 a radují se ze zisku poháru Junior Provi Cupu 2018. Nové Město nad Metují končí těsně pod vrcholem na druhém místě.

„Rád bych poděkoval také trojici rozhodčích, kteří pískali úplně suprově a z jejich zodpovědného přístupu k utkání jsem měl radost. Jmenovitě František Kocman, Filip Adámek a František Novotný,“ sdělil Procházka a dodal: „Závěrem bych rád poděkoval všem zúčastněným hráčům, trenérům, ale i divákům a fanouškům, kteří pomohli pro děti připravit krásnou turnajovou atmosféru. Doufám, že se vám turnaj líbil a v příštím roce se potkáme znova. Také bych poděkoval sponzorům turnaje.“

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Slavia Radonice
2. MFK Nové Město nad Metují
3. Viktoria Radim A
4. AFK Pečky