„Jsme na desátém místě tabulky, spokojenost je jen částečná. Ale pokud si uvědomíme, že jsme postoupili ze třetí třídy až do I. B třídy s minimálními změnami v kádru, je to slušné umístění,“ uvedl trenér Josef Kuba.

Který zápas byl nejpovedenější a naopak?

Myslím, že zápas s Loučení byl vcelku pod kontrolou po celou dobu, i když jsme zvítězili jen 2:0. Ale po celých devadesát minut jsem si byl jistý naším vítězstvím. Jednoznačně nejhůře hodnotím zápas v Hlízově. Totální propadák ve všech herních činnostech. 

Patříte mezi pět nejhorších týmů, co se týká defenzivy. Opravdu vás zde tlačila nejvíc bota?

Bohužel jsme dostali dost gólů. Ale je to tak trošku daň za to, že jsme dva roky zpět nepotřebovali důsledně bránit jako po postupu do krajské soutěže. Na zamyšlení je fakt, že jsme dostávali branky dost brzy. Začátky zápasů jsme často nezachytili. Ale defenzíva je práce celého mužstva. Tady je určitě co zlepšovat. 

Vstup do sezony jste měli dobrý. V prvním kole jste doma porazili Tupadly. Pak jste hráli tři okresní derby v řadě. Z toho dvě jste prohráli shodně 2:3 (v Jestřabí Lhotě, doma s Tuchorazí), následně jste vyhráli v Liblicích 2:0. Jak hodnotíte vystoupení mužstva v těchto ostře sledovaných zápasech?

Důležitý první zápas jsme zvládli, ale bohužel jsme v Jestřabí Lhotě na dobrý výkon nenavázali. Tyhle body nás mrzí, ale za výkon ve Lhotě jsme si je opravdu nezasloužili. Tuchoraz byl trošku jiný zápas. Doma jsme nepodali zase tak špatný výkon, ale Tuchoraz ukázala větší zkušenost s touto soutěží. Měla rozdílového útočníka, který zápas rozhodl. Ale my se snažili zápas zvrátit a až do konce jsme se o body rvali. Zápas v Liblicích byl tak trochu šťastný. Ale na druhou stranu musím říct, že soupeř měl jen jednu velkou šanci, kterou neproměnil. My se trefili dvakrát z přímého kopu a výsledek si bez větších problémů pohlídali.

Na čele tabulky je další nováček z Hlízova, který má náskok pěti bodů. Je opravdu nejlepší? Vy jste na jeho půdě prohráli vysoko 0:6.

Hlízov má bezesporu dobrý tým. Jde jinou cestou než třeba my. Do klubu přivádí „hotové“ hráče a to je znát. Ale myslím, že k Hlízovu se směle může řadit i Sokoleč a mladé mužstvo Čáslavi, které mi bylo svými výkony nejsympatičtější. 

V tabulce vám patří desátá příčka. Vy jste se přesto rozhodl u mužstva skončit. Proč?

Mé rozhodnutí skončit u mužstva jako hlavní trenér nebylo ze dne na den. Kdybychom nepostoupili z okresního přeboru, asi bych to udělal už v letní přestávce. Ale chtěl jsem si I. B třídu zkusit a věřil jsem, že jsme schopni v ní hrát důstojnou roli. Důvodem bylo mé přesvědčení, že už jsem z mužstvem dosáhl maximum a že už mu nemám jako trenér co dát.

Tým jste vytáhl z třetí třídy až do krajské soutěže. Jaké bylo rozhodování skončit?

Mé rozhodnutí skončit by bylo asi daleko těžší, kdybych s mužstvem skončil úplně. Ale já jsem s kluky často, snažím se na trénincích fyzicky udržovat, i když to někdy dost bolí (smích).  Ale skončit úplně… Asi by mi chyběla parta, která v Bečvárech je. A tak trochu věřím i tomu, že i klukům by chybělo moje hecování a špičkování na trénincích (smích). Myslím, že tohle k fotbalu prostě patří. A neodešel bych, kdybych za sebe neměl náhradu. 

Nahradí vás Josef Polák, který dlouhé roky trénoval mládež ve Velimi. Nemůže to být trochu problém, že se nepohyboval mezi dospělými?

Pan Polák je zkušený trenér. Je pravda, že práce s dospělými je možná trošku jiná, ale nemyslím si, že by to byl nějaký problém. S mužstvem se seznamuje a já jsem mu při tom k dispozici.

Co si od jeho působení slibujete?

Od nového trenéra si slibujeme výkonnostní vzestup. Myslím, že mužstvo má na víc, než na desáté místo v tabulce. A také bychom rádi, kdyby nám vytipoval mladé hráče, kteří by měli výkonnost a chuť hrát v Bečvárech I. B třídu. Určitě nás do budoucna čeká doplnění a omlazení kádru.

Zůstanete u mužstva v nějaké jiné pozici?

U mužstva zůstávám v roli asistenta a šestého náhradníka (smích).

V letní nebo zimní přestávce dochází k hráčským změnám. Jaká je situace u vás?

Zatím nechci hovořit o konkrétních změnách. Přípravu s námi začali dva noví hráči. Ale nebudu předbíhat, je ještě příliš brzy. Ale určitě v zimní přestávce nedojde k žádné radikální změně kádru.

Kdy jste začali zimní přípravu a co bude její náplní?

Zimní příprava začala 12. ledna. Trénujeme čtyřikrát týdně. Až budou přípravné zápasy, bude to třikrát týdně + zápas. Hlavní náplní je nabrat kondici. Tak už to v zimní přípravě je. Ale máme možnost využít i dvakrát týdně umělou trávu, takže i práce s míčem je náplní zimní přípravy. Počasí nám zatím umožňuje využít i naše tréninkové travnaté hřiště.