„První půli jsme byli lepší, měli jsme i víc šancí. Dvůr neměl nic. Bohužel po změně stran jsme přestali hrát a oni vyrovnali a bylo to těžké. Nakonec se nám ale podařilo urvat tři body," uvedl Jiří Štajner.

Na hřišti byl největší personou. Vždyť takovou kariéru neměl za sebou nikdo z aktérů. Velké jméno si udělal zejména v Německu v dresu Hannoveru 96. A jak byl spokojený se svým výkonem?

„Vždycky to může být lepší," řekl s úsměvem Štajner. „Nechtěl bych hodnotit sám sebe. Prostě jsme měli v první půli dát o jeden gól víc a možná by byl klid. Takhle jsme museli hrát a strachovat se 
o výsledek až do konce," podotkl.

Diváci v Kolíně měli poprvé v sezoně možnost vidět na vlastní oči muže, který má za sebou také reprezentační minulost. V kariéře nastoupil 
k sedmatřiceti mezistátním zápasům. Jiří Štajner jim ukázal parádní čich na góly. Dvakrát se dostal do zakončení a dvakrát mířil přesně. „Když se to umí, tak je to paráda," komentoval jeho trefy přihlížející trenér Ratboře Vladimír Pěkný.

První gól: Domácí zahrávají trestný kop. K odraženému míči se dostane Štajner a 
z hranice vápna ho uklidí přesně k tyči.
Druhý gól: Běží třetí minuta nastavení. Vypadá to na dělbu bodů. Kolín se sice snaží o aktivní pojetí. Dlouho se ale trápí. Podnikne však jeden 
z posledních útoků. Míč se dostal opět ke Štajnerovi. Ten 
s chladnou hlavou obešel tři protihráče a opět mířil přesně. Vzápětí hlavní rozhodčí Paták pískne do píšťalky a je konec. Stadion bouří.

„Naši hráči byli odměněni potleskem, což se tady moc nevidí," podotkl trenér Kolína Radim Nečas.

Většina kolínských hráčů sedávala v kabině s borci, kteří hrávali maximálně první ligu, ale s takovým kalibrem, který má za sebou i zahraniční angažmá, nikoliv. „Že by se kluci v kabině chovali jinak, to jsem si nevšiml. Naopak, jsou tady dobří kluci," přiznal autor čtyř gólů za národní tým.

„Štajny" se do Kolína dostal díky  spolupráci s Mladou Boleslaví v rámci farma smlouvy a také proto, že má dobré vztahy s trenérem Nečasem ještě z dob společného působení v Liberci. „Byl to vlastně můj nápad. V Boleslavi jsem nehrál, tak jsem toho využil. Poprvé jsem nastoupil 
v Chrudimi, ve středu proti Kunicím jsem kvůli bolavému kolenu hrát nemohl a slíbil jsem, že v neděli na Králův Dvůr přijedu," objasnil Jiří Štajner.

Varianta, že by v Kolíně natrvalo zapustil kořeny, podle něj neexistuje. „Ještě nejsem rozhodnutý, jestli ukončím kariéru. Uvidíme, co bude po sezoně, ale že bych přestoupil do Kolína, tak to ne," ujistil Štajner.

V poslední době se hodně rozebírá spor předsedy fotbalového svazu Miroslava Pelty s fanoušky.  A co na to říká Štajner?

„Je to zbytečné," konstatoval. „Tohle si na sebe ušili na svazu sami. Měli to nechat být. Podobným způsobem se vždy skandovalo a skandovat bude. Když řeknou, co se nemá skandovat, tak to lidi právě skandovat budou. Prostě píchli do vosího hnízda. Kdyby to nechali být, tak je klid," dodal.