Obrovská šance domácí Jestřábí Lhoty přišla již ve druhé minutě. Se střelou forvarda Pavelky měl brankář nečekané problémy a nejistým zákrokem zasáhl až na pomezí brankové čáry.

Tento okamžik však byl chvilková výjimka. První poločas se odehrával spíše v režii Sokolče.

„První poločas hráli hosté velmi dobře, měli spoustu šancí z křídelních akcí. Nebezpečně útočili také z centrů, jednu branku jsme inkasovali právě z něj. Několikrát jim v cestě stálo ofsajdové postavení, to nás celkem zachránilo. Měli jsme štěstí, že jsme inkasovali pouze dvakrát,“ řekl na adresu soupeře trenér Jestřabí Lhoty František Machurka.

Po brankách Svobody a Kozla, jenž se trefil z penalty, nastalo ticho. Gól už v zápase totiž nepadl. Příčinou byl hlavně faul obránce Ladislava Týmy. Logickým krokem bylo stažení Mikeše, který se posunul do defenzivy za vykartovaného spoluhráče. Domácí se zaměřili na bránění.

„Ve druhém poločase byl vyloučen náš levý bek Láďa Týma. Toho kvalitně zastoupil Mikeš. My jsme se zatáhli a soustředili na obranu. Soupeř nás dobýval a fotbal ztrácel kvalitu. My jsme se dostali do jediné velké šance. Šindelář unikl a při snaze přehodit brankáře přehodil i branku. Sokoleč se do vyložených šancí nedostávala, ale převaha byla pořád velká,“ přiznal kouč Machurka.

„Sokoleč byla daleko lepší. Hlavně ve druhé části, kdy jsme se jen bránili,“ uznal šéf domácí kabiny.

Branky: 15. Svoboda, 26. Kozel z PK. ČK: 51. L. Týma (JL). Poločas: 0:2
Jestřabí Lhota: Málek – D. Týma, Klička, Skalický (24. Krupka), L. Týma – Martínek (46. Hojda), Mikeš, Kesner, Kubíček – Pavelka, Šindelář.

(Adam Růžička)