Jako klíčový braly nedělní zápas oba celky. Tupadly okupují úplný spodek tabulky. Jestřábí Lhota na tom není o moc lépe a drží si o dvě místa lepší příčku.

Hned ze začátku zápasu se o slovo přihlásil hostující Kavánek a ve 12. minutě otevřel skóre.

„My jsme nezačali dobře. Dostali jsme rychlou branku a i ve hře měly Tupadly navrch. Potom jsme se trošku vzpamatovali,“ zhodnotil nepodařený vstup do zápasu trenér František Machurka.

Hráči Jestřabí Lhoty se po ledové spršce rychle vzchopili. Hostům vydrželo vedení pouhé čtyři minuty. K míči se dostal záložník Hron a stav zápasu přesným zásahem upravil na 1:1.

„V druhém poločase jsme to zlepšili. Bohužel se nám ale nepodařilo dát branku. Neměli jsme tolik šancí, ale převaha byla značná,“ podotkl Machurka.

Nerozhodný stav zůstal až do konce základní hrací doby. O vítězi bitvy rozhodoval penaltový rozstřel. Po trefách Ladislava Týmy, Krupky, Pavlova a Kesnera se cenný bod přiklonil k domácím.

„Celkově to byl velmi bojovný zápas. Tupadly hrály důrazně a draly se hodně do soubojů. My jsme se jim snažili vyrovnat. I když je to poslední celek, tak to s nimi bylo dnes těžké,“ ocenil nebojácnost soupeřů trenér Jestřabí Lhoty.

Branky: 16. Hron – 12. Kavánek. Poločas: 1:1.
Jestřabí Lhota: Málek – Skalický, D. Týma, Klička, L. Týma – Hron (63. Pavlov), Kesner, Mikeš, Martínek – Krupka, Kubíček (53. Mojžíš).

(Adam Růžička)