Nováčkovi fotbalové I.B třídy ve skupině C, týmu Jestřabí Lhoty, patří v polovině sezony desátá pozice. Svěřenci hrajícího trenéra Daniela Záhory získali šestnáct bodů. Jaro bude hodně náročné vzhledem k velkému počtu sestupujících kvůli zúžení I.B tříd o jednu skupinu. A na to chce být mužstvo „Jestřábky“ připravené.

Tým Jestřabí Lhoty začal s přípravou ke konci ledna, přesněji jednadvacátého. A využívá domácích podmínek. Mužstvo se také zúčastnilo horského soustřední, které trvalo čtyři dny. „Byli jsme v Rokytnici nad Jizerou,“ uvedl hrající trenér Daniel Záhora, který v krátkosti poodhalil průběh soustředění. „Hlavně jsme běhali krásné kopce a chodili do haly,“ usmál se kouč Jestřabí Lhoty.

Podobně jako v jiných klubech je na prvním místě v zimním přípravném období nabírání fyzické kondice, ze které pak fotbalisté čerpají po celou sezonu. „Hlavní náplní je naběhat kilometry, protože v květnu v nějaké sedmdesáté minutě se to všem bude hodit,“ má jasno Záhora. „Ale samozřejmě že trénujeme i s míčem,“ přidal jedním dechem.

Kouč naplánoval čtyři přípravné zápasy, páté bylo v jednání. Jeden mač ale tým neodehrál. Jestřabí Lhota se může pochlubit skalpem účastníka krajského přeboru. Kutnou Horu porazila 2:0. Pak porazila i 3:0 Polepy. Nad celkem Cholčic vyhrála 2:0 po gólech Martínka a Robovského. Utkání s Býchory bylo zrušeno, neboť okresní rival nedal mužstvo dohromady. A generálku sehraje s Červenými Pečkami (okresní přebor).

Přípravné zápasy udělaly trenérovi radost, hlavně ten první s Kutnou Horou. „Tak zatím jsem se zápasy spokojen, především však se zápasem s Kutnou Horou. Vždycky chcete vyhrát a je jedno, jestli je to přátelák nebo mistrák,“ podotkl kouč Jestřábky, jehož družina zatím všechny zápasy vyhrála.

Kádr nedoznal vůbec žádných změn. „Do týmu bohužel nikdo nepřišel. Ale kdyby toto někdo četl, někdo, kdo by se k nám chtěl přidat, tak ať neváhá se ozvat. Nerad bych ale, aby si čtenáři mysleli, že tady hledám hráče, že tu dávám inzerát nebo tak. Ale určitě bychom někoho rádi přivítali,“ culil se Záhora. „A základní kádr nikdo neopustil,“ dodal středopolař a trenér v jedné osobě Daniel Záhora.