„Sezona byla jako na houpačce. Po podzimu jsme chtěli atakovat umístění v prvé trojce, což se bohužel nakonec nepodařilo,“ uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Před sezonou  jste měl cíl skončit do třetího místa. To se nepodařilo. Je to pro vás velké zklamání?

Neřekl bych zklamání, spíše se nám nepodařil konec soutěže, kdy jsme zbytečně poztráceli body a z posledních pěti zápasů získali jen pět bodů, které nám nakonec chyběly v konečné tabulce.

V závěru jarní části jste prohráli několik zápasů, po nichž jste byl hodně rozezlený. Co vás na porážkách nejvíc mrzelo?

Pohodlnost hráčů a někdy i jejich malé zaujetí pro hru. To mi vadilo nejvíc.

Co pozitivního vám právě skončená sezona ukázala?

Sedmizápasová vítězná šňůra a především předvedená útočná hra v těchto zápasech.

Nedávno proběhl losovací aktiv, po kterém vám do skupiny byly nalosovány dva týmy z jižních Čech. Následně se tradiční celky proti tomu bouřily. Nakonec byly Jindřichův Hradec a Táborsko B přeřazeny do jiné skupiny. Co těmto fraškám ze strany svazu říkáte?

Nic, je to věc svazu.

V nové sezoně budete hrát dvě derby – proti Čáslavi a nově Českému Brodu. Jak se na tyto zápasy těšíte?

Uvidíme, jak se nám povede letní příprava a v jakém rozpoložení půjdeme do mistrovských zápasů, pak se můžeme bavit o tom, zda se těšíme (smích).

Jak vypadá situace ohledně hráčů? Proslýchá se, že by v kolínském týmu měl skončit velký počet hráčů. Dokonce snad i opory Šourek, Nešpor, Seifert a další?

Ano, je to tak. V současnou dobu nám skončilo sedm hráčů. Bude záležet na nových hráčích, zda je dokáží nahradit.

Byla šance je udržet?

Samozřejmě, šance existuje vždy, ale Nešpor a Šourek preferovali zahraničí, takže zde jsme nemohli konkurovat. A ani jsme jim bránit nechtěli, přece jenom pro kolínský fotbal něco odvedli. Co se týká Seiferta, Lukáš se vydal podnikatelskou cestou a nebyl schopen skloubit fotbal s prací na divizní úrovni. Puk a Mlynka hráli nepravidelně, takže zde jsme se domluvili, a Janecký se Živným akceptovali nabídku do vyšší soutěže.

Tím vzniká prostor pro mladé hráče, kteří skončili v dorostu a již minimálně rok s vámi trénovali a byli členy širší sestavy. Jak jste byl s jejich výkony spokojený?

Záleží na nich samotných. Letos dostanou opět velký prostor na to, aby nás přesvědčili, zda se s nimi dá do budoucna počítat.

Kdo naopak mužstvo posílí?

Vondráček z Jiren, Herzán z Ostré, Klouček a Michálek z Úval, Škoda z Červeného Kostelce. Na dalších hráčích usilovně pracujeme.

V průběhu sezony vedení klubu rozhodlo o tom, že by od příštího roku přešel klub FK Kolín pod Správu městských sportovišť Kolín. Co tomuto rozhodnutí říkáte?

Výborný nápad, jsme posledním sportovním celkem, který není součástí spolku.

Když máte fotbalu plné zuby, jak si od něj nejlépe odpočinete?

Během, nebo jiným aktivním odpočinkem.

Začíná příprava na novou sezonu. Co bude její náplní?

Nabrat kondiční složku a sehrát a připravit mužstvo tak, aby obstálo oproti konkurenci.

A cíl do sezony 2018/2019?

Zatím si nejsem jistý, s jakým cílem budeme vstupovat do nové sezony. Chtěli jsme posílit především v útočné fázi, což se podařilo. Momentálně pracujeme na dalších hráčích. Uvidíme po přípravném období.