„Z pohledu jarní části hodnotím sezonu kladně. Ale před začátkem jsem si stanovil osobní cíl, a sice získat 38 bodů, což se nakonec nepovedlo. Přesto bylo motivací vyhrát alespoň jarní část sezony," uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Z vašeho osobního pohledu byla úspěšná. K týmu jste přišel v zimě a tým dovedl k jarnímu titulu. Co to pro vás znamená?

Z osobních ambic nic, spokojený jsem především s tím, že cesta, kterou jsme si vybrali po mém příchodu, je správná. To je neustále hnacím motorem k tomu, abychom se i nadále zlepšovali.

V jarní části jste dvakrát prohráli – v Živanicích a Vysokém Mýtě. Byly to celky, které byly nejsilnějšími soupeři?

Neřekl bych, že nejsilnější. V Živanicích se hrálo vyrovnané utkání, prohráli jsme si ho ve vápnech, kde se momentálně fotbal rozhoduje. Bylo to o maličkostech, ale o tom dnešní fotbal je. Ve Vysokém Mýtě jsme sehráli zápas blbec. Utkání ovlivnila brzy inkasovaná branka, druhou jsme dostali z trestného kopu a nám se už nepodařilo jakýmkoliv způsobem ovlivnit, či vstoupit do utkání. Nakonec z toho byla blamáž a ostuda.

Najdete na sezoně ještě nějaká negativa?

Samozřejmě, bylo jich několik. Například jedním z nich je, že je potřeba zapracovat na individuálním, či týmovém projevu. A to jak v obranné, tak i útočné fázi. Věřím, že v letní přípravě na všem kvalitně zapracujeme.

Na druhou stranu, jaké pozitivum jste si ze skončené sezony odnesl?

Těch pozitivních věcí je více. Hlavně mě překvapil přístup některých hráčů, neboť někteří prodělali slušný progres z hlediska své výkonnosti. Doufám, že jim nastolený trend a zápal dlouho vydrží. Je to vše o týmovém duchu a ten si myslím, že nám nechybí a za to jsem rád.

Když jste v zimě přebíral tým po Jiřím Biškovi, říkal jste, že jsou trenéři a lidé, kteří vám nepřejí. Vy jste ale s mužstvem uspěl. Co byste jim vzkázal?

Upřímně?

Ano.

Vůbec nic. Jsem ambiciózní a ctižádostivý člověk a myslím si, že svými výkony jsme všem pochybovačům řádně zavřeli ústa.

Máte zkušené mužstvo, které svojí hráčskou kvalitou patří mezi nejlepší v soutěži. Určitě má navíc než hrát pouze divizi. Bude v nové sezoně cílem postup do ČFL?

Na to si nedovolím odpovědět. Uvidíme na startu přípravy, v jakém rozpoložení a složení se budeme nacházet. Kolín je čtvrté největší město ve Středočeském kraji a stojím si za tím, že do ČFL patří, ale mluvit v současnou dobu o postupu, či ambicích, by bylo předčasné. Na druhou stranu nechci být alibista, ale uvidíme, s jakým kádrem budeme vstupovat do letní přípravy.

Už máte představu, s jakými hráči půjdete do nové sezony?

Už teď víme, že nám někteří hráči skončili, ale příchody a odchody patří k fotbalu. Přesto uklidním naše fanoušky, protože pan Holatka (sportovní manažer – pozn. red.) intenzivně jedná s několika hráči. Věřím, že se vše podaří dotáhnout do úspěšného konce a vytvoříme konkurence schopný tým.

V kádru jste měl několik hráčů, kteří jsou věkem ještě dorostenci. Sledoval jste jejich zápasy?

Byl jsem se podívat na několika trénincích, neboť mě zajímá nejen zápas, ale i tréninkový proces. Zápasů mohlo být víc, ale bohužel se nám dost zápasů hrálo ve stejný den, nebo jsem trávil čas na zápasech, kde jsem sledoval našeho budoucího soupeře, nebo hráče, které chceme přivést od léta do Kolína.

Dorostenci nastupovali v krajském přeboru, což asi není ideální soutěž pro posun mezi dospělé na úrovni divize nebo ČFL. Nemůže to být problém do budoucna?

Tak to není otázka pro mě. Nejsem v klubu natolik kompetentní, abych vyslovoval nějaká moudra. Věřím, že je v našem klubu dost kvalitních lidí, kteří si s danou situací poradí a do budoucna si přeju, abychom do A mužstva zapracovali několik našich odchovanců. Někteří z nich dostanou šanci již po letní pauze.

Kdy začínáte s přípravou na novou sezonu a co bude její náplní?

Začínáme již 9. července a netradičně v neděli, kdy budeme mít dvě tréninkové jednotky. Hráči obdrželi individuální tréninkový plán, tak věřím, že přijdou náležitě připravení. V prvních dnech bude náplní určitě nabírání kondice, vše se bude odvíjet na hřišti s míčem. Hodně se také zaměříme na rychlost a dynamiku.