Sezona hrůzy je konečně minulostí. Cítíte v Břežanech úlevu?

Já osobně úlevu cítím a myslím, že i hráči a funkcionáři klubu by se mnou souhlasili.

Jak celou sezonu hodnotíte?

Sezonu mohu hodnotit jako velice náročnou z pohledu psychiky hráčů a nelze jim než poděkovat za to, že to nevzdali a nezabalili a přes veliký sportovní neúspěch vydrželi až do konce.

V několika pozápasových hodnoceních vám soupeř složil poklonu, že bylo na hráčích Břežan znát odhodlání bojovat za svůj oddíl. Jedním dechem však dodávali, že po fotbalové stránce už to bylo horší. Souhlasíte s tímto pohledem na váš tým?

S tímto pohledem mohu souhlasit. U všech našich hráčů byla patrná velká vůle bojovat a vytěžit maximum, ale fotbalová kvalita nám v konkurenci ostatních týmů zcela jistě chyběla a to nakonec vždy rozhodlo, a to i v těch výjimečně nadějných situacích.

Nezískat během celé sezony ani jeden bod je opravdový unikát. Už jste se během své kariéry s něčím podobným setkal?

Musím říci, že za nějakých čtyřicet šest let, co fotbal hraji, jsem se s takovou situací nikdy nepotkal. Vždycky, i v těch nejhorších sezonách, se podařilo nějaký ten bod utrhnout, a v to jsem věřil i před touto sezonou. Bohužel věřit neznamená získat.

Byla pro vás tato sezona v něčem přínosná?

Přínosná byla snad pouze v tom, že jsem si mohl potvrdit, že v Břežanech jsou pořád fotbalisté srdcaři, kteří, i když se hodně moc nedaří, to nevzdají.

Pro jarní část sezony se k vašemu týmu přidal fotbalový dobrodruh a „tulák" Jaroslav Dolejš. Jak byste jeho působení hodnotil? A dostál své pověsti a už je opět na cestě do jiného týmu?

Jarda, myslím, dostál své pověsti a v nové sezoně oblékne jiný dres. Jeho příchod a jeho působení na jaře v týmu přineslo břežanskému fotbalu trochu více mediálního zájmu, což v takto náročné a nepovedené sezoně nebylo některým členům klubu úplně po chuti. Osobně si velmi cením toho, že za celou sezonu nechyběl v žádném zápase a bylo na něho vždy spolehnutí. Díky pověsti, která ho předcházela, asi mnozí očekávali, že výrazně posílí hru týmu. Splnit toto očekávání se mu bohužel nepodařilo, i když mu snaha nechyběla. Bohužel, i přes jeho technické schopnosti a přehled ve hře, je již ve věku, kdy nelze fyzicky stačit mnohem mladším fotbalistům, kteří díky rychlosti a tvrdosti v soubojích takovéto hráče přehrávají.

V týmu máte několik zkušených hráčů, kteří v Břežanech hrají celý život. Jaké byly jejich reakce po této sezoně?

Hráči si po sezoně, myslím, výrazně oddychli a doufám, že rychle na tu psychicky náročnou a výrazně nepovedenou sezonu zapomenou. Je na nich znát odhodlání dál na sobě pracovat a s elánem se vrhnout do tréninku na další sezonu v nižší soutěži.

Jaké budou další kroky fotbalového dění v Břežanech II? V jaké soutěži vás diváci příští sezonu uvidí?

Na to, jaké budou další kroky fotbalu v Břežanech, zná odpověď jen vedení klubu. Na něm je rozhodnutí v jaké z okresních soutěží se břežanský tým objeví.

První červnový den vstoupil v platnost nový přestupní řád. Jak se to dotklo vašeho týmu? Podařilo se vám ulovit posily do příštího ročníku, nebo vás naopak tato možnost o některé hráče připravila?

Pokud mám informace, tak o hráče nás tato možnost nepřipravila a doufám, že nějaké ty posily jsou již uloveny. Moc bych si přál, aby to Břežanům v příštím fotbalovém roce dobře kopalo a hráči, kteří museli absolvovat uplynulou sezonu, dostali alespoň nějakou satisfakci.

Střelci týmu5 – V. Mišák
3 – M. Pikner
2 – Stejskal, P. Mišák, Slavík
1 – Karban, Borovička, Vedral, Sýkora, Svoboda

Sestava kola1 – Zeman

JAN BŘEČKA