Hybner ukázal skvělou kopací techniku

Kolín /FOTOGALERIE/ – Měli smůlu i štěstí zároveň. Fotbaloví starší dorostenci FK Kolín (U17) v dalším kole České ligy vyzráli na Sokolov. Jediný gól v utkání vstřelil Hybner.

6.5.2014

Z utkání FK Kolín U16 - Sokolov (0:1).Foto: Deník/René Volf

„Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme po velice obětavém a kolektivním výkonu dokázali zvítězit," konstatoval trenér Vít Caudr.

Jeho tým rozhodl o svém vítězství v průběhu druhého poločasu, kdy se parádně
z přímého kopu trefil Hybner. „První poločas jsme začali velice aktivně, výsledkem naší aktivity byla velká šance Jakuba Skořepy, ke kterému se ve vápně odrazil míč, ale bohužel zakončil svojí slabší nohou a brankář jeho střelu chytil. Zbytek poločasu jsme se snažili útočit, ale bez dalších šancí. Soupeř měl po našem špatně vyřešeném útoku ve 27. minutě obrovskou příležitost, kdy postupoval sám na branku, ale dnes  vynikající brankář Michal Kubát střelu chytil. Druhý poločas se hosté snažili útočit, ale my jsme jim velkou obětavostí a kolektivním výkonem  nedovolili akce zakončit,  i když jednou jsme museli čelit pokutovému kopu, který soupeř neproměnil. Výsledkem vynikajícího kolektivního výkonu byla branka z přímého kopu Martina Hybnera, po faulu na Václava Kainara, která,  jak se ukázalo, byla vítězná," popsal průběh utkání  Vít Caudr.

Toho potěšil i jeden fakt, a to ten, že se na jejich stranu konečně přiklonilo štěstí. „Dnes se k nám vrátilo trochu štěstíčka, které jsme neměli
v předchozích zápasech. Utkání  to bylo obdobné jako ty předchozí, to znamená vyrovnané.  V předešlých zápasech jsme na body nešťastně nedosáhli, dnes jsme však už úspěšní byli.  Jak v předchozích zápasech, tak i dnes musím naše hráče pochválit. Především za skutečně perfektně odvedený kolektivní výkon," dodal Vít Caudr.

Kolínu patří pět kol před koncem desátá příčka. O další body bude bojovat v neděli na hřišti sedmého Písku.

Branka: 16. Hybner. Poločas: 0:0.
Sestava: Kubát – Bělina, Šamša, Jelínek, Potůček – Paclík, Skořepa – Kainar, Hanzl, Jehlička – Hybner.

Naděje Kolína držel brankář Plaček

Měli před sebou pořádnou výzvu. Na svém hřišti hostili vedoucí celek ligové soutěže. Fotbaloví mladší dorostenci FK Kolín (U16) nakonec na Sokolov nestačili a po boji prohráli 0:1 (0:0).

„Přijel k nám vedoucí celek tabulky a podle mého názoru suverénně nejlepší tým naší skupiny. Jestliže jsme chtěli
v tomto utkání uspět, bylo jasné, že musíme podat zodpovědný a trochu nadstandardní výkon ve všech řadách a mít štěstí tak, jak se nám to povedlo na podzim na hřišti soupeře," uvedl trenér Jiří Černý.

Kolín dlouho držel s favoritem krok, zejména pak díky skvělému brankáři Plačkovi, jenž přiváděl svými zákroky hráče Sokolova doslova k šílenství. V průběhu zápasu se jim ho však podařilo jednou překonat.

„Kluky musím za předvedený výkon pochválit, i když se někomu dařilo více a někomu méně, jako tým jsme určitě nezklamali a byli Sokolovu důstojným soupeřem. Sokolov měl hned několik vyložených příležitostí, nás však držel ve hře výbornými zákroky gólman Plaček. Soupeř vstřelil první a, jak se nakonec ukázalo, zároveň jedinou a vítěznou branku chvíli po začátku druhého poločasu. Jen škoda, že jsme nedokázali
z některé naší šance vstřelit branku, kluci by si za svůj výkon bodový zisk určitě zasloužili. Odměnou jim tak byl alespoň zasloužený potlesk přítomných diváků," dodal Jiří Černý.

Jeho mužstvu patří po jednadvaceti odehraných kolech sedmá příčka. Tu si může vylepšit již v neděli na půdě desátého Písku.

Sestava: Plaček – Villner, Procházka, Kopáček, Jirsa – Šendera (54. Stánok), Pikner (65. Hampl), Piskač, Hrance – Jirků – Kasal.