Na Kutilce působíte již šestou sezonu a při svém vstupu jste deklaroval postupné změny k lepšímu. Na lavičku jste před třemi lety angažoval rodinný tandem otce a syna Šmejkalů a zdá se, že vše funguje.
Tato spolupráce funguje více než dobře, takže na tom nehodláme nic měnit.

Zdá se, že doby, kdy vaši svěřenci bojovali do posledního kola o záchranu, jsou nenávratně pryč.
Mužstvo chceme mít poskládané tak, aby svou kvalitou nemělo problém hrát v horní polovině tabulky. Skončený ročník je toho důkazem a je to tam, kde jsme chtěli být.

Třetí místo je výborná vizitka.
Přesně tak. Vstup do sezony byl sice ovlivněn zraněním klíčových hráčů, ale s ohledem na celkovou kvalitu jsme jejich absenci přečkali bez větší pohromy, stejně tak jako to, že její závěr jsme dohrávali bez klasických útočníků Fikejze a Křeliny, kteří rovněž chyběli kvůli zranění.

Které zápasy si podle vás zasloužily zápis do klubové kroniky a naopak?
Určitě ty, ve kterých jsme se dočkali potlesku našich věrných fanoušků. Ať už to byly brankové hody na podzim doma se Štětím, kdy jsme vyhráli 7:0, nebo s libišskou rezervou, kterou jsme porazili 5:2. Hodně nás pak mrzela podzimní domácí porážka s Nymburkem. S jedním z favoritů na postup jsme prohráli 1:3.

Dojde v průběhu letní pauzy na hráčském trhu k nějakým změnám?
Rozhodně ne. S aktuálním složením kádru jsme spokojeni a spíše dáme příležitost některým z našich mladých odchovanců.

Na co se mohou fanoušci v nadcházející sezoně v podání vašeho klubu těšit?
Věřím, že se nám jich podaří přilákat více a to bude samozřejmě možné pouze tehdy, pokud se budeme prezentovat atraktivní fotbalovou podívanou.

Jedna sezona skončila, ale nová brzy začne. Čas na přípravu je v letním období tradičně krátký.
Věřím, že trenéři připraví hráče výborně a opět budeme hrát na čelních místech tabulky. Touto cestou bych ještě chtěl poděkovat celému realizačního týmu za odváděnou práci. Ať se kabině vyhýbají zranění a abychom nadcházející sezonu nezahájili s takovou marodkou jako tu poslední.

Kutilka v průběhu letní pauzy ale nebude patřit jen fotbalu. V polovině srpna bude hostit malý festival velkých rozměrů – Rock for People 2017.
Akce proběhne v sobotu 19. srpna. Začne necelé dvě hodiny po poledni a skončí dvě hodiny po půlnoci. Na festivalu vystoupí dvě zahraniční kapely ze Slovenska Ine Kafé a Horkýže Slíže a z těch domácích se představí Travis O´Neill, Voxel, Pokáč, Debbi, Jelen, Circus Brothers. Dále Michal Prokop a Framus 5, Čechomor a Žlutý pes s frontmanem kapely Ondřejem Hejmou. Všechny, kteří mají rádi dobrou zábavu, srdečně zveme.

(Mojmír Strachota mladší)