Otázky

1. Jak trávíte vynucenou přestávku?
2. V těchto dnech se dá trénovat pouze v malých skupinkách, nebo ve dvojici. Trénujete tímto způsobem, nebo mají hráči individuální plán?
3. Kontrolujete hráče, jestli opravdu individuální plán plní, nebo jim věříte?
4. Co přesně mají hráči plnit a jak často trénovat?
5. Věříte, že se letošní sezona ještě rozehraje?
6. Přestávka je dlouhá. Někteří hráči se mohli rozhodnout s fotbalem skončit. Je to váš případ?
7. Kdyby bylo na vás a mohl jste rozhodnout o restartu soutěže, jaká pravidla byste zavedl?

Kouřim

Josef Holub (trenér)

1. Já osobně prací, lehkým sportem, četbou a od Vánoc i novým „národním sportem“ – otužováním. Doporučuji všem. Co se týká fotbalu, dost pro inspiraci sleduji anglickou Premier League a vymýšlím pro hochy nové taktické varianty a tréninková cvičení. Fotbal mi chybí.
2. Netrénujeme a hráči žádný plán nemají. Napsal jsem jim jen pár doporučení do whatsappové skupiny a snažím se jim jít na téže platformě alespoň trochu příkladem.
3. Hráči jsou dospělí a svéprávní lidé, sport provozují dobrovolně ve svém volném čase a mají ho rádi, takže k nějakým kontrolám nevidím žádný důvod.
4. Hlavně nic nepřehánět. Myšleno hlavně jídlo a pití – zejména ti s tendencí k nabírání „hmoty“. Trénink je čistě na nich. Mám zprávy, že chodí sami běhat.
5. Nevěřím. V nejlepším případě se odehrají nějaké přátelské zápasy někdy na přelomu května a června. Mrzí mě to, ale vidím to spíš na rozjezd od ročníku 2021/2022. Kéž by!
6. Nevím o tom. Máme převážně mladé hráče, u kterých konec aktivní činnosti nepřichází v úvahu, a ti zkušenější jsou motivovaní a mají chuť pokračovat.
7. Hrát bez diváků a občerstvení a jednou týdně antigenní test zúčastněných, který si má možnost obstarat každý, by podle mě úplně stačil. Sport na čerstvém vzduchu, jak víme, zdraví prospívá. Rizika bych hledal úplně jinde.