Úvodní dějství na podmáčeném podolském trávníku přineslo celou řadu důrazných osobních soubojů a dvě žluté karty. Za vzájemnou rozmíšku, následné řeči a strkání si je vykoledovali Luboš Štoček a Milan Čálek. I v posledním vzájemném souboji si oba celky nic nedarovaly a tentokrát tomu nebylo jinak.

Během prvního poločasu se hráči spíše zastřelovali a byli tak k vidění jen dalekonosné střely. Více práce měl domácí golman Beran, který se jednou pořádně zapotil. Fotbalisté Peček si na šestnáctce vyměnili rychle míč, který zatáhl Janovský a polostřelou ho poslal na zadní tyč, kde ho Beran konečky prstů vytáhl před volným Zachem. I Podolí vystrkovalo růžky, ale Chmelař s L. Bížou měli vychýlenou mušku.

Utkání, které příliš fotbalové krásy nepřineslo, tak musel rozhodnout druhý poločas. A také se tak stalo. Vše důležité se odehrálo v rozmezí 70. – 74. minuty. Nejdříve se na velkém vápně Peček proháčkoval ke střele Chadraba, který levačkou poslal míč na tyč! O čtyři minuty přišel pro domácí šok. Lehký centr, který se snášel do vápna, chtěl uklidit hlavou do sítě Adamec, jenže míč směřující mezi tři tyče zastavil rukou L. Bíža a rozhodčí tak odpískal penaltu. K té si stoupnul Čálek a s přehledem poslal brankáře Berana na druhou stranu. Tři body tak putovaly za lídrem průběžné tabulky do Červených Peček.

Domácí trenérovi se hodnotit utkání moc nechtělo. Jeho slova vedla hlavně k nařízené penaltě. „Nechci říci, že rozhodčí utkání nezvládl, ale dle mého názoru byla penalta hodně přísná. Tahle se píská snad jen v B-třídě. Myslím si, že jsme jinak sehráli velmi vyrovnané utkání. Je škoda, že to rozhodla zrovna penalta. Jinak gratuluji Červeným Pečkám k vítězství a doufám, že jim rozhodčí budou stejně pískat i v I. A třídě,“ řekl rozzlobený Miloslav Čepek.

To je protějšek byl s utkáním nadmíru spokojen. „Podle mě dnes vyhrál ten šťastnější, protože se jednalo o hodně bojovné vyhecované utkání,“ řekl úvodem pečecký trenér Radek Kulhánek. Ten měl na pokutový kop opačný názor než domácí kouč. „Podle mě to penalta byla. Mluvil jsem s hráčem, který to hlavičkoval a ten mi říkal, že to šlo do brány a soupeř to zastavil rukou,“ uvedl k pětce Kulhánek. „Držíme si stále náskok osmi bodů, tudíž v příštím kole doma nám to při vítězství už bud stačit k postupu. Jde o to, jestli je to radostná zpráva nebo ne. A-třída je mnohem těžší soutěž a přinese nám to i spoustu další práce,“ zakončil hostující lodivod.

Bílé Podolí – Červené Pečky 0:1 (0:0)

Branka: 74. Čálek z PK. Rozhodčí: Lux – Nepraš, Novotný. ŽK: 5/1 (L. Štoček, Semínko, L. Bíža, Jelínek, Chadraba – Čálek). Diváci: 50. Bílé Podolí: Beran - L. Toman, Semínko, L. Štoček, L. Bíža - Chmelař, Jos. Fejfar (78. Marek), Šálený, R. Toman (60. Jan Spáčil) - Chadraba, Jelínek. Červené Pečky: Jón – Nádvorník, Malina, Pokorný, Janovský – Adamec (75. Procházka), Herčík, J. Rejthárek, Krátký - Zach (90. +1 Nádvorník), Čálek.