Finálový den zahájilo utkání o 3. místo mezi SK Polaban Nymburk B a TJ Nučice. Oba týmy se již potkaly v základní skupině. Tehdy vyhrál Polaban v Nučicích 5:3. I tentokrát vyhrál Nymburk, ale až po penaltách 3:2.

Utkání se hrálo dopoledne. Na první branku utkání se čekalo do 32. minuty, když se parádní trefou z přímého kopu trefil Marek Krumpholc a Nymburk vedl 1:0. Ve 43. minutě se prosadily i Nučice, konkrétně Filip Kubalík – 1:1. Ve druhém poločase měl Nymburk jasnou převahu, spousty šancí, ale nedařilo se jim v koncovce. Až v 65. minutě se prosadil nymburský Bosák a bylo to 2:1.

Nučicím docházely síly, vypadaly rezignovaně. Nymburk útočil dál, ale vše končilo nepřesným zakončením nebo třeba i včasným zákrokem obránce. Zákonitě tedy přišel trest. V 89. minutě Nučice dostaly šanci v podobě rohového kopu a propadlý míč na zadní tyči uklidil Filip Kubalík do brány a bylo rázem srovnáno 2:2. V nastavení měl Nymburk ještě jednu šanci, ale ani tu neproměnil a tak se šlo na penalty.

Hned v první sérii Nučice neproměnily penaltu a protože zbylých devět hráčů penaltu proměnilo, radoval se Nymburk ze 3. místa v Radimské Letní Lize 2020.

„Celý zápas jsme měli více ze hry a snažili se dobít soupeřovu obranu, což nebylo úplně jednoduché. Nučice hrály většinu zápasu s osmi hráči na hranici pokutového území. Dvakrát se nám podařilo skórovat, ale po hloupých ztrátách ve středu hřiště soupeř vždy vyrovnal. Naštěstí jsme nezopakovali semifinálové penalty a získali třetí místo. Musím poděkovat organizátorům za celou tuto soutěž a za možnost sehrát zápasy s týmy, které běžně v sezóně nepotkáme,“ popsal akci ze svého pohledu trenér Polabanu Nymburk B Lukáš Urban.

Finálové utkání slibovalo velmi zajímavou podívanou. Rožďalovice přijely na utkání s velkým časovým předstihem a s početnou diváckou podporou. To samé se dalo říct i o Libodřicích.

Na první branku utkání se nečekalo dlouho. Již v 11. minutě se prosadil Milan Pánek a Libodřice vedly. Jenže o pár minut později hostující Jakub Najmon vyrovnal. Poté byly k vidění dvě šance na každé straně, ale brankáři svoje týmy podrželi, a tak se v poločase šlo do kabin za stavu 1:1.

V poločasové přestávce následovala divácká soutěž, když bylo vybráno náhodně 5 dětí a 5 dospělých z přítomných diváků, pro které byla připravena střelecká soutěž. Děti kopaly na bránu z penaltového puntíku a pokud se trefily, obdržely limonádu, sušenku a pitíčko.

Muži už to měli těžší. Z půlky museli trefit bránu. V první sérii se netrefil nikdo. Ve druhé se trefil až fanoušek Libodřic a tak mu patřila výhra v podobě flašky Jagermaistera. Dle reakcí diváků se soutěž velmi líbila a zpestřila poločasovou přestávku.

Do druhého poločasu vstoupily Libodřice velmi aktivně. Košík běžel dvakrát sám na bránu, ale trestuhodně odmítl poslat Libodřice do vedení. Rožďalovice měly také dvě šance, ale ani jednu Hora neproměnil.

Rozhodující branka utkání padla v 65. minutě z rohového kopu. Rožďalovice dostaly možnost rohu a k překvapení všech si při odkopu libodřický obránce nechtěně usměrnil míč za vlastního brankáře – 1:2.

Postupem času se začalo přitvrzovat a i v ochozech to začínalo houstnout. V 75. minutě pelášil sám na bránu Hora, ale ve vápně během zakončení byl faulován, následoval pokutový kop pro Rožďalovice. Míč si vzal rožďalovický kanonýr Najmon, ale míč z penalty vysoko přestřelil a tak Libodřice ještě živily naději na vyrovnání. Tu jim sebral v 78. minutě Josef Chlomek, který usměrnil centr Najmona za brankáře Libodřic – 1:3.

V 80. minutě rožďalovický brankář zahrál úmyslně rukou mimo vápno a dostal červenou kartu. Jenže o dvě minuty později Dittrich podrazil zezadu hráče a dostal druhou žlutou kartu v utkání a rovněž odcházel předčasně do sprchy. Nic dalšího se v utkání již nestalo a tak FC Trnavan Rožďalovice slavil výhru v Radimské Letní Lize 2020.

„Myslím, že i přesto, že to nebyl úplně náš nejlepší zápas, tak jsme vyhráli zaslouženě, chtěli jsme o trochu víc a byli i fotbalovější,“ řekl po zápase trenér Rožďalovic Jakub Valeš.

„Když se ještě vrátím k hodnocení celé Radimské ligy, tak musím říct, že jsme velice rádi, že jsme se do soutěže přihlásili. Myslím, že organizačně liga byla velmi dobře řízená a narazili jsme na spoustu kvalitních týmů, díky kterým se nám povedlo aspoň částečně nahradit odpískanou okresní soutěž,“ dodal.

„Z naší strany bylo moc nakopávaných míčů a žádná mezihra. Soupeř byl velice kvalitní a myslím, že i o něco lepší. Musíme poděkovat i našemu brankáři, který chytil několik gólových šancí. Závěrem chci všem našim hráčům poděkovat za přístup k Letní lize," řekl trenér Libodřic Adam Baško.

„Chtěl bych poděkovat organizátorům Letní ligy za super nápad s tímto turnajem, který nám všem zpříjemnil ukončenou sezonu," dodal.