„Jsem rád za tři body, které jsme si za výkon v první půli zasloužili. Druhou půli jsme ale měli odehrát mnohem lépe. Měli jsme tam pasáž, že jsme zakopávali balony, nebyli jsme schopní udělat kloudnou kombinaci. Kdybychom dostali branku, nikdo by se nemohl divit," řekl po utkání trenér Kolína Tomáš Staněk.

Kolín ji ale nedostal. Naopak sám jednu vstřelil. V sedmé minutě využil chyby obrany soupeře, míče se zmocnil Veselý, zbavil se protihráče, udělal kličku brankáři a když se chystal střílet do opuštěné brány, přispěchal s obranným zákrokem Bederka. Ale tak nešťastně, že si vstřelil vlastní gól.

Kolín jich v prvním poločase mohl přidat víc. V úvodu se pro Brunclíkově rohu pověsil do vzduchu Nešpor, jeho hlavičku brankář Stejskal vyrazil na brankové čáře. V pětadvacáté minutě měl po přihrávce Veselého dobrou možnost Hron, tomu opět překazil radost hostující gólman, který jeho pokus vyrazil mimo.

Domácí hráči byli při chuti a ještě do přestávky si vypracovali další šanci. Po ose Nešpor – Veselý se míč dostal k Brunclíkovi, který to zkoušel slabší levačkou, brankář Stejskal byl opět pozorný.

Po změně stran už to takový střelecký koncert ze strany domácích nebyl. Naopak. Větší aktivitou hýřili hosté. Do šancí se ale moc nedostávali. Vážněji zahrozili v 63. minutě. Pěkný střelecký pokus Špidlena skončil těsně nad.

Hráči Kolína na tom nebyli o moc lépe. Jediný kloudný pokus vyslal mezi tři tyče Veselý. S ním si Stejskal opět poradil.

Když v závěru svým spoluhráčům nepomohl ani gólman Stejskal, který se vydal do pokutového území soupeře, mohli po závěrečném hvizdu hlavní rozhodčí Zadinové zvednout domácí hráči ruce nad hlavu. První zápas zvládli.

„Pro nás to byl zápas dvou poločasů. V prvním jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Soupeři jsme narušovali rozehrávku, výjezdy v šesti sedmi lidech. Vyplynulo z toho, že jsme tam měli gólovku z rohu. Dali jsme trošku šťastný gól. Ale myslím si, že zasloužený. Druhá půle z naší strany už povedená nebyla. Převýšov změnil systém hry, hrál na dva útočníky a trošku to zjednodušil. My jsme si s tím nějakých pětadvacet minut nedokázali poradit, ale kluci to alespoň odmakali a odbojovali," podotkl Tomáš Staněk.

„Když to tak ale vezmu, hosté měli jednu střelu ze střední vzdálenosti a jeden nebezpečný centr, jinak jsme je do pokutového území nepustili," dodal.
Kolín se proti Převýšovu musel obejít bez útočníka Štočka. „Zatím se nám ho nepodařilo získat. Střížková Bohemka chce astronomickou částku, kterou podle mě nemůže akceptovat žádný tým ve třetí lize. Ale nadále pracujeme na tom, aby Honza u nás hrál. Ale je to na dohodě. My dali nabídku a nyní čekáme na vyjádření protistrany. Ale doufám, že to dotáhneme do zdárného konce," konstatoval Tomáš Staněk.

Další utkání hraje Kolín opět na domácím hřišti. V neděli 20. března hostí od 15 hodin Benátky nad Jizerou. Zůstane na jaře stoprocentní?

Branka: vlastní Bederka. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 5:2. Diváci: 220. Poločas: 1:0.
Kolín: Knobloch – Hron, Šourek, Kouřil, Nešpor – Kovář (60. Němeček), Jelínek, Brunclík, Seifert – Veselý (89. Vejr), Kučera (77. Zmeškal).