„První přípravné utkání se Slavií mělo především kondiční záměr. Chtěli jsme naběhat co nejvíce kilometrů, ale zároveň jsme si nechtěli utrhnout ostudu, což se snad povedlo," uvedl trenér Kolína Tomáš Staněk.

„Musím říct, že v utkání hráči, vzhledem k atraktivitě soupeře, odevzdali maximum," dodal Staněk.

Během vánočních svátků nezůstal kádr třetiligového Kolína pohromadě. „Z podzimního kádru se 
do přípravy nezapojí Richard Jukl a Jiří Bláha," objasnil Tomáš Staněk.

„Zatím s námi netrénuje ani Dominik Veselý, který dostal svolení absolvovat přípravu do 15. února v druholigovém Frýdku Místku. Bohužel nám nyní oznámil Šourek, že odchází na testy do nějakého týmu v Německu," dodal.

Jinak přípravu nezahájil ani Adam Čapek, jehož stále trápí dlouhodobé zranění. Dále Michálek, který je v Suchdole, a Stejskal, který by měl nadále hrát v Českém Brodě.

„Jednáme s dalšími hráči, kteří by se měli průběžně zapojovat do přípravy již v příštím týdnu. Prozradím, že nyní jednáme o útočníkovi, který se jeví jako dobrá alternativa do dvojice se Štočkem," podotkl Staněk.

Naopak proti Slavii se představila pětice nových tváří – Dudla, Zmeškal, Grospič, Němeček a Regner.

„Dudla se Zmeškalem přišli z Unionu, Němeček je hráč pražských Hájů a naposledy hrál divizi v Úvalech, Regner přichází z Velimi a Grospič 
z Nymburka. Na začátku týdne přijde ještě Trnka, což je hráč Kladna, který však hrál třetí ligu za Štěchovice a je odchovancem Bohemky," přiblížil Staněk.

A jaké jsou cíle pro zimní období?

„Jde hlavně o to, aby se hráči připravili na zátěž, která je čeká. Máme rozjednané posily, které zatím nebudu jmenovat, každopádně bychom rádi posílili kádr o dva hráče. Cílem je zajistit kvalitní přípravu pro udržení v ČFL, nejlépe tak, abychom po pěti kolech byli mimo pásmo sestupu. Výhodou je, že z prvních pěti zápasů hrajeme čtyři doma," nastínil kolínský šéf střídačky.

Další utkání sehraje Kolín 
v sobotu doma. V 10.15 hodin hostí Úvaly.

Branky: 31. a 89. Diop, 41. a 60. Voltr, 83. Vošahlík. Poločas: 2:0.
Slavia Praha: Řehák – Holík, Kodr, Frydrych, Jablonský – Diop, Štohanzl (53. Valenta), Černý, Vošahlík – Kenia (61. Kuchta) – Voltr (85. Batka).
Kolín: Vízek – Dudla (46. Regner), Kouřil, Šourek, Nešpor – Grospič (67. Vejr), Brunclík (46. Němeček), Jelínek, Kučera, Seifert (80. Biško) – Zmeškal.