„Byli jsme produktivnější, dobře ale také bránili, neopouštěli blok, do kterého se soupeři nemohli dostat," vyjmenoval hlavní příčiny úspěchu útočník Kolína Jan Štoček.

Právě on se stal jednou z klíčových osob utkání. Těsně před přestávkou vstřelil gól, který se nakonec ukázal jako vítězný. Brankář Hlaváč se pokusil o kličku proti napadajícímu Štočkovi, ten ale jeho záměr vystihl, přebral míč a zakončil do prázdné branky. „Takový gól jsem ještě nikdy nedal," přiznal Štoček.

„Věděli jsme, že je brankář Vltavínu labilnější a má problémy s rozehrávkou. Dohodli jsme se proto, že budeme čekat od půlky v bloku a napadat ho. Povedlo se," dodal.

Kolín se spoléhal na obranu. Ta byla doslova nepropustná. A když měl možnost vyrazit do brejku, činil tak. Pojistku ale přidal až v nastaveném čase. Střídající Jukl běžel sám na brankáře domácích a přesnou střelou k tyči skóroval.

„Ve druhé půli jsem mohl dát další dvě branky. Ale bohužel. Situace si trochu vyčítám," podotkl Jan Štoček.

„Sezonu mám všelijakou. Byl jsem na Žižkově, kde jsme se dávali do kupy, což se do mého odchodu nepodařilo. Všechno bylo psychicky náročnější. Čekalo se, že budu dávat góly, což se mi nevedlo a přeneslo se i do Kolína," podotkl.

Po jeho příchodu to byl třetí gól v dresu Kolína. „Bydlím v Hradci Králové, kde mám rodinu, dobrou práci, v Kolíně jsem se proto našel. Chci se těšit z fotbalu, což se mi nyní daří. Musel jsem si sednout na zem. Nejen já, ale celý tým. Každý si myslí, hrála se druhá liga, půjde vše hned, ale tak to v životě nefunguje, ani ve fotbale. Snad už si vše sedá. V přestávce by se ale mělo udělat minimálně pět hráčů a rozšířit tak kádr. Zatím se spoléháme na faremní vztahy s Pardubicemi, abychom mohli pomýšlet výš, ale musíme být hráčsky soběstační," konstatoval Štoček.

Kolín se stává specialistou na lídry. Když byla první Chrudim, dokázal ji doma porazit. Nyní zvítězil nad Vltavínem.

„Dobrou organizovanou hrou jsme dokázali vyhrát. Pomohlo nám ale i štěstí, kdy při prvním gólu udělal domácí brankář hrubou chybu. Tím byl vývoj daný. Mohli jsme se soustředit na bránění. Naše taktika se nakonec ukázala jako správná," uvedl trenér Kolína Tomáš Staněk.

„Vltavín byl silný na balonu, hodně kombinoval, nastřelil i tyč. Jenomže my šli vítězství naproti disciplinovaným výkonem a velkou obětavostí," dodal Staněk.

Branky: 44. Štoček, 90 (+3). Jukl. Rozhodčí: Grimm. ŽK: 0:0. Diváci: 180. Poločas: 0:1.
Kolín: Frydrych – Seifert (75. Jukl), Kouřil, Šourek, Nešpor – Dostálek, Jelínek, Brunclík (92. Tvrzník), Kučera (90. Linhart) – Veselý (87. Bláha), Štoček.