„Utkání mělo vyrovnaný průběh. Na to, že se hrálo finále, se pískalo korektně. Musím říct, že my jsme vyhráli zaslouženě, měli jsme více ze hry,“ usoudil bez váhání Ladislav Kruliš. I on však mohl někde v zákoutí hlavy přemýšlet o nedostatcích svého týmu. Jeho svěřenci totiž v závěru zápasu doslova zakopali smršť šancí a připravili se o jednoznačnější vedení před odvetou. „Ano, to je chyba našeho mužstva. Můžu to nazvat našim neuměním, naší bolestí. Snažíme se na tom pracovat, ale zatím je neproměňování vyložených šancí naší velkou slabinou,“ připustil Kruliš.

Smutnějším týmem byly Žiželice. Na domácí půdě nedokázaly reagovat na jedinou branku hostí a během celého zápasu na soupeře nedokázaly najít účinnou zbraň. Ač na oko utkání vypadalo herně jednoznačně, trenér domácích vidí největší slabinu mužstva ve fyzické kondici. „První poločas byl podle mne vyrovnaný. Bylo to o jedné střele, kdy my chybovali a hosté dali branku. Ve druhém poločase naše mužstvo odešlo fyzicky. Řekl bych, že fotbalově bylo utkání vyrovnané, ale fyzicky byli hosté podstatně lepší,“ řekl žiželický kouč Karel Kubelka.

Už v neděli 24. června čeká oba celky odveta a rovněž se vyluští otázka, který z týmů postoupí do krajské soutěže. „Na domácí hřiště nás přijde podpořit hodně fanoušků. Úkol je jediný, chceme vyhrát. Nebudeme hrát na 0:0 nebo na 1:0, už kvůli fanouškům,“ slibuje gólové hody Kruliš. „Pokusíme se o vítězství poprat, ale nevím, jestli budeme kompletní, takže to bude velmi těžké. Naše šance po dnešku vidím reálně 35 na 65, ale zbraně neskládáme,“ upozornil trenér Žiželic Kubelka.