Kouřim – Krakovany 2:3

Za deštivého počasí se hráči Krakovan a Kouřimi rozeběhli vstříc titulu přeborníka okresu. Úvod utkání a vůbec celý první poločas patřil Kouřimi. Mladíci jakoby se otřepali z prohry a chtěli dotáhnout gólové manko.

Po sérii neúspěšných pokusů se síť branky Krakovan rozvlnila ve 20. minutě. Keltner poslal od lajny balon na P. Polaneckého, který trefil gólmana. Tomu ale mokrý míč v leže z ruky vyklouzl a do branky jej již bez problémů zasunul Michal Šudy – 1:0.

V samém závěru poločasu a v úvodu druhé půle se zápas přesunul do linie boje mezi útočníkem Krakovan Alešem Dostálem a gólmanem Kouřimi Petráskem.

Nejprve se ve 34. minutě Dostál probojoval za stopery Kouřimi, ale klička přes gólmana Petráska mu nevyšla. Napodruhé vykryl gólman Kouřimi Dostálovu střelu v úvodu druhého poločasu, ale jmenovaný útočník Krakovan nakonec přece jen uspěl. Po Kozlově roku hlavičkoval do branky – 1:1.

Vzápětí přidali hosté další branku. Z dvaceti metrů se do míče opřel Kozel a krakovanští svrhli vedení na svoji stranu – 1:2. V tu chvíli to s domácími vypadalo bledě. Hráči se ale nevzdávali. Michal Šudy se v 54. minutě probojoval za obranu hostí a s gólmanem si lehce poradil – 2:2.

Pro Kouřim to byla poslední světlá chvilka v zápase. Pak se totiž slova ujali hosté a již ho nepustili. Naději pro domácí neustále držel v rukách výborný gólman Petrásek, který vykryl nespočet šancí, osm minut před koncem ale kapituloval potřetí. Aleš Dostál znovu předvedl svoje umění, dokázal se vymanit ze zajetí tří protihráčů a dotáhl zápas do vítězného konce – 2:3.

Branky: 20. a 54. Michal Šudy – 39. a 62. A. Dostál, 42. Kozel. Rozhodčí: Kratochvíl, Pilát, Kárl. Hráno bez karet. Diváků: 40. Poločas: 1:0. Kouřim: Petrásek – Světnička, Burián (Holub), Dokuta, Procházka – Kocura (Štorc), J. Polánecký, Aubrecht, Keltner – Michal Šudy (Svoboda), P. Polánecký. Krakovany: Rejfek – Illek, Coubal, Malina, Semenec – Kozel, Ouzký, Oberreiter – Loužil, A. Dostál, V. Dostál (L. Koláčný).

Kouřim ve finále dvakrát podlehla, přesto postupuje do vyšší soutěže

Na hřišti v Třebovli se uskutečnil odvetný zápas mezi žáky Krakovan a Kouřimi. V prvním zápase se z výhry 3:1 radovali krakovanští a na tento úspěch navázali výhrou 3:2 v odvetě. I přesto, že se Krakovany staly mistry, vyšší soutěž hrát nebudou. Místo přenechaly poražené Kouřimi. „Krajské soutěže jsme se vzdali, protože nemáme základnu. Museli bychom mít starší a mladší žáky a na to nemáme hráče. Trochu nás to mrzí, ale v žácích je každý rok jiný,“ zdůvodnil krok mistra trenér Zdeněk Douděra.

Jak jste spokojeni výkonem svých svěřenců v odvetě?

Ladislav Jasenovský (Kouřim): Jsem spokojen. Kluci hráli, na co mají. Rozhodlo deset minut ve druhém poločase, kdy jsme v příšerném dešti přestali důsledně obsazovat a hosté otočili výsledek. Soupeři jsme po zápase pogratulovali, celkově zvládli obě utkání lépe než my.

Zdeněk Douděra (Krakovany): Samozřejmě jsme spokojen. První poločas byl tedy z naší strany špatný, ale výborná druhá půle vše vynahradila.

Když byste měli porovnat váš tým a tým soupeře. Jak by zněla vaše odpověď?

Jasenovský: Soupeř měl v týmu větší individuality, my hráli kolektivně. A samozřejmě, že hůř, když naši hráči neuhlídali individuality Krakovan.

Douděra: Dá se říci, že to byly vyrovnané, srovnatelné mančafty. Jak my, tak i soupeř má výborného gólmana. My jsme se ale prosadili díky větší síle v útoku.

Jak jste spokojeni s celou sezonou?

Jasenovský: Sezona byla dlouhá, protože vedle starších žáků jsme obsadili do okresní soutěže mladší žáky a současně hráli zápasy i přípravka a minižáci. S kolegy Němcem a Pivoňkou jsme bez ohledu na výsledky točili na různých postech různé hráče s cílem připravit letos končící hráče pro dorost, vytvořit základ mužstva na příští soutěžní ročník a současně rozpohybovat začínající kategorie. Silně pociťujeme absenci tréninkového hřiště. Jestliže se má najednou na plochu tréninkově umístit 50 dětí, je to problém. Jediným opravdovým záporem bylo zranění talentovaného středního záložníka Janka Keltnera, který po prvním jarním soutěžním kole skončil v nemocnici s natrženou slezinou. Přání nás všech je, aby se na konci prázdnin opět pomalu k fotbalu vrátil.

Douděra: Nic lepšího, než tato sezona nás nemohlo potkat. Kam jsme přišli, tak jsme vyhráli, včetně různých turnajů. Za celou sezonu jsme prohráli jediný zápas. Musím klukům moc poděkovat.