„Doma je potřeba soupeře přehrát a to se nám nedaří. Naše mužstvo je nezkušené, více nám vyhovuje hra venku,“ řekl trenér Josef Košátko.

Velim s Týništěm prohrávala od 34. minuty, kdy ke gólu snadno přišel Seifert. Velimští beci se nedohodli, balon jim proklouzl za záda a brankář Svoboda se jen díval na Seifertův přesný oblouček.

Teprve zlepšená hra a nápor ve druhém poločase přinesly zasloužené vyrovnání. V 72. minutě Snop proměnil penaltu nařízenou za ruku soupeře na brankové čáře. Volejbal prostě na fotbalový trávník rozhodně nepatří.

„Ve druhé půli jsme začali být aktivnější a soupeře přehrávat. Lépe jsme kombinovali. Týniště sice dokázalo hrozit z brejkových situací, ale to bylo při naší ofenzivě logické,“ hodnotil kouč Košátko.

Vítěznou trefu však domácí nedokázali vsítit. A to ani v momentě, kdy protivník přišel ještě o druhého vyloučeného hráče za brutální faul uprostřed hřiště.

„Přestože jsme měli k dispozici dvacet minut přesilovku a diváci viděli hru na jednu bránu, nedokázali jsme vyhrát,“ litoval trenér Velimi, podle kterého domácí fotbalisté příliš spěchali do koncovky a nedokázali hru patřičně roztáhnout k postranním čárám.

Branky: 72. Snop z PK – 34. Seifert. Rozhodčí: Špoták. ŽK: 4:4. ČK: 0:2. Diváků: 200. Poločas: 0:1.

Velim: Svoboda – Hrabal, Antoš, L. Hruška, R. Hruška – Fořt (62. Urban), Frič, Jareš, Snop (85. Křelina) – Slavík (62. Novotný), Brusch.