Ještě předtím, než Velim odjela, sehrála přípravný duel s Českým Brodem. Duel dvou ještě loňským konkurentů vyzněl lépe pro Velim, která vyhrála 4:2 (Jiří Fořt, Rössler, Křelina, Frič – Štefančík, M. Kopecký).

V týmu zatím došlo k několika změnám. Jediným, kdo skončil, je Kesner. „Byl u nás na dvou trénincích a pak nám řekl, že končí. Že by to kvůli škole nestíhal,“ objasnil Košátko.

Ten bude postrádat ještě útočníka Müllera, který odešel do Rakouska. „Toho bude škoda, protože to byl dobrý útočník,“ lituje Košátko.

Naopak potencionálními nováčky jsou mladý Rössler, který v loňské sezoně hrál za Stříbrnou Skalici, ale jinak je hráčem FK Kolín. Dále pak Jareš z Litole. „Ještě s námi trénují tři Slováci. Ti ve své rodné zemi hráli třetí a čtvrtou nejvyšší soutěž,“ přiznal Košátko. „Ještě není vyřešena situace ohledně Nováka, který je nadále naším hráčem a my budeme chtít, aby za nás nastoupil alespoň v prvních šesti kolech,“ dodal.

A s jakými cíli přicházi Košátko do Velimi? „Hlavně skonsolidovat kádr,“ konstatoval. „Také ho perspektvině připravit, protože mnoho hráčů ubylo.“