Ústí n. O. – Velim 3:0

Pěkně nazlobený odjížděl z Ústí trenér Velimi Ladislav Bobek. Důvod? Samozřejmě porážka, ale zejména přístup hráčů. „Kluci mě zklamali,“ přiznal. „Domácí hráči smíření se svojí situací příkladně bojovali. Nejen za klub, ale i svoji čest. To se o hráčích Velimi nedá říct. Je vidět, že některým klukům chybí morálka. To totiž nebyl jediný zápas, který tímto způsobem odehráli. Ani je neomlouvá fakt, že někteří z nich hráli se zdravotními problémy. Musí se s touto situací vyrovnat, i když se nedaří. Navíc hrají o své prémie,“ dodal nazlobený kouč.

Branky: 26. David, 51. Lněnička, 63. Vaňous. Rozhodčí: Kapoun. ŽK: 3:4. ČK: 65. Fořt (V). Diváků: 120. Poločas: 1:0. Velim: Václavík – Hrabal, Antoš, Sabó, Hruška – Fořt, Kohoutek (75. Vaněk), Müller, Kesner (55. Kulhánek) – Křelina (89. Hlavatý), Slavík.

Dobrovice – Český Brod 2:0

Divizní derby svedlo do souboje třetího v tabulce se dvanáctým. Zatímco domácí hrají zcela v pohodě, Českobrodští jsou v pásmu ohrožení a jejich výkon v Dobrovici potvrdil proč.

Hosté totiž od začátku utkání tahali za kratší konec, jejich hra postrádala tempo a v obraně byli hodně průchodní.

Už v 8. minutě domácí Krouský povodil obranu hostů a své sólo zakončil úspěšnou trefou podél brankáře futsalové reprezentace Klímy. Tlak domácího celku byl trvalý a ve 24. minutě zastavil Boška jen faul v pokutovém území a domácí kapitán Niklfeld bezpečně proměnil nařízenou penaltu. Český Brod byl ve hře dopředu zcela neškodný a šanci si nevypracoval žádnou.

Převaha domácího celku trvala i ve druhém poločase, i když pod dojmem bezpečného vedení chyběl v koncovce důraz a přesnost v zakončení. Nejméně třem brankám zabránil Klíma a další šance doslova promarnili Krouský, Miškovský a Boško.

V 67. minutě byl hostům vyloučen za hrubý faul Böhm a čekalo se, že domácí v početní výhodě soupeře dorazí.

Jenže domácí se spokojili pouze s exhibicí, hlídali si dvoubrankový náskok a dospěli v klidu k zaslouženému vítězství. Hosté svým herním projevem zklamali a ani hrozba možného sestupu je nepřinutila k větší snaze.

„Vyhráli jsme zaslouženě po kvalitním výkonu. Soupeř nás tentokrát moc neprověřil. Rozdíl ve skóre mohl být i vyšší, ale hráči chtěli potěšit diváky atraktivními kousky a dovést míč až do prázdné brány, což bylo někdy na úkor účelnosti. Naše hra se určitě musela publiku líbit,” uvedl trenér Dobrovice Milan Nikodým.

„Utkání se mi nehodnotí lehce. Podali jsme velmi špatný výkon, naprosto bez bojovnosti a nasazení. Přístup hráčů se mi vůbec nelíbil. Pochválit můžu jedině brankáře Klímu. Musíme vyhrát dvě ze tří zbývajících utkání, ale ani pak nebude záchrana divize jistá,“ připojil se s hodnocením kouč Českého Brodu Zdeněk Šmejkal.

Branky: 8. Krouský, 24. Niklfeld z PK. Rozhodčí: Chaloupka. ŽK: Tůma, Krouský, Hrdina - Klíma, Mrázek, Pařízek, Hucek, M. Kopecký. ČK: 67. Böhm (ČB). Diváků: 220. Poločas: 2:0. Český Brod: Klíma - Mrázek (28. Horejc), Ložek, Pařízek, Bláha - Hucek, Böhm, M. Kopecký, Štefančík - P. Kopecký (54. Hříbal), Dalli (73. Hříbal).