V dalším díle fotbalové divizní skupiny C bylo na programu okresní derby. Velim hostila celek Kolína. Derby vítěze nemělo.

Velim – Kolín 1:1

Jako první mířili do černého domácí, hosté těsně před poločase srovnali. A v 74. minutě dostal po druhé žluté kartě červenou kolínský stoper Jiří Biško, ale domácí početní výhodu nevyužili. Utkání bylo hodně bojovné, ale nenabídlo mnoho brankových příležitostí.

První branka přišla jako blesk z čistého nebe. Míč se po zaváhání obrany hostí dostal k Hruškovi a ten prostřelil Čižinského. Poté se na druhou a poslední branku zápasu čekalo do 43. minuty, kdy zahrával trestný kop Kocourek a nejvýše vyskočil Jiří Biško – 1:1.

Ještě předtím pálil z voleje Snop, ale jen do brankáře. Na straně druhé se vyznamenal po trestném kopu Kocourka Václavík a střela Michálka šla nad.
Ve druhém dějství měli vyložené šance už jen velimští fotbalisté. V 53. minutě zachránil od pohromy svůj tým kolínský gólman Čižinský, který těsně před brankovou čarou lapil pokus Snopa. Spalovačem zápasu se stal velimský forvard Kacafírek. Ten měl během dvou minut tři stoprocentní loženky.

Branky: 19. Hruška – 43. J. Biško. Rozhodčí: Melichar. ŽK: J. Biško, Kocourek (oba Kolín). ČK: 74. J. Biško. Diváci: 400. Poločas: 1:1.
Velim: Václavík – Kohoutek, Antoš, Marek, Mikluščák – Hruška (83. Vojtíšek), Tlučhoř, Wolf, Urban – Kacafírek, Snop.
Kolín: Čižinský – R. Biško, Zdeňka, J. Biško, Franc – Holub (87. Horejc), Třešňák, Michálek, Čapek (90. Mach) – Volavka (70. Kubát), Kocourek.