SK Jičín - FC Velim 1:2

Prvních deset minut bylo ve znamení náporu domácích. Ti těžili především ze své důrazné hry. ,,V úvodních minutách nás domácí přehráli, ale šance, mimo jedné nebezpečné střely, neměli,“ popsal trenér Velimi Jakub Stach. Poté iniciativu převzala Velim, ta hrozila především z rychlých brejků. Jeden takový se podařilo ve 21. minutě proměnit Váchovi, který se řítil osamocen na jičínského gólmana a na dvakrát jej překonal. ,,Od té desáté do třicáté minuty jsme byli lepší a mimo gólu si vytvořili i nějaké pološance,“ nechal se slyšet Stach. Ke konci první půle se domácí Jičín snažil vyrovnat. Ovšem Velim se ubránila a do kabin šla s jednobrankovým náskokem. ,,Soupeř hodně spoléhal na standardní situace. Také na to měli hráče,“ řekl Stach.

Hned v úvodu druhého poločasu Jičín udeřil právě ze standardky, když se trefil Macháček. Vedení mohl hostům vrátit záložník Wolf. To by ovšem musel proměnit svou stoprocentní šanci. Sám uháněl na brankáře, toho dokonce i obešel, ale trefil hráče stojícího na brankové čáře. Velim se nakonec dočkala. V 68. minutě vyslal precizní přihrávku Kohoutek, na tu si naběhl Snop, jehož sestřelil domácí brankář. Nařízený pokutový kop proměnil sám postižený. V 93. minutě si velimská lavička pořádně oddechla, neboť po rohu hlavičkoval vyběhnuvší jičínský gólman těsně vedle. ,,Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Celkově jsme byli nebezpečnější. Jen škoda, že jsme ještě nějaké šance nedali,“ uzavřel Jakub Stach.

Branky: 49. Macháček - 21. Vácha, 68. Snop (z PK). Rozhodčí: Kubr. ŽK: 1:3. Diváci: 200. Poločas: 0:1.

Velim: Svoboda - Kohoutek, Antoš, Marek, Budinský - Urban (50. Škarecký), Tlučhoř, Snop, Vajgl, Wolf (78. Melechovský) - Vácha (60. Kacafírek).

Denis Jeřábek