Velim – Kladno 1:0

Velimský tým může vděčit střelci Kacafírkovi za to, že přes Kladno postoupil do druhého kola soutěže. Ovšem za těsnou výhrou stál týmový výkon na hranici sebeobětování. Všichni domácí hráči se vydali z posledních sil a některé z nich v závěru chytali křeče. Ale tak se má bojovat v každém zápase.
Obranu skvěle dirigovali Antoš s Tlučhořem, výborně hráli krajní beci. Ve středu pole se zase dařilo Wolfovi, vítr na levé straně Kladna dělal Urban a další ze záložní řady hráli rovněž skvěle. A útočník Kacafírek rozhodl

Velim v prvním poločase dřela, bojovala a to se jí vyplatilo. V patnácté minutě se jí povedla krásná akce, když Urban centroval, Kacafírek se pověsil do vzduchu a nedal bezmocnému Pavlíkovi žádnou šanci. Hosté se pokusili ohrozit Svobodovu svatyni třikrát, ale všechny pokusy šly mimo. Rána Klinky z 8. minuty šla těsně nad, stejně tak střela Hlavy. A když se neujal ani trestný kop ze dvaceti metrů, který zahrával Holub, šly týmy do kabin za těsného vedení divizního celku.

Ve druhém poločase měli domácí fotbalisté více šancí. Brankář Svoboda se zapotil třikrát. Dvakrát lapil nebezpečné střely ze střední vzdálenosti a jednou, po svém zaváhání, chytil tutovku Trantinovi. Stejný hráč byl blízko vyrovnaní ještě jednou, ale v pádu míč nestihl. NA straně druhé se o navýšení náskoku pokoušeli Wolf, poté Kacafírek, dvakrát Vácha, pak Urban a Hruška. Nejblíže gólu byl opět Kacafírek, kterého vychytal při hlavičkovém pokusu Pavlík.

Velim vyhrála zcela zaslouženě.

„Podali jsme super výkon, bylo to odmakané,“ zářil spokojeností velimský kouč Jakub Stach. „Hráli jsme odzadu a dali jsme důležitý první gól. To nám pomohlo a to vlastně i rozhodlo. Soupeř měl sice více za hry, ale neměli moc šancí a naopak my jsme mohli přidat další branku. Je to pro nás cenný skalp. Je vidět, že v hráčích to je, ale musí to chtít prodat,“ řekl Stach.

Branka: 15. Kacafírek. Rozhodčí: Franěk. ŽK: Kohoutek – Coufal. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Velim: Svoboda – Mikluščák (8. Wolf), Antoš, Marek, Kohoutek – Tlučhoř – Urban, Vajgl, Snop, Hruška – Kacafírek (69. Vácha).
Kladno: Pavlík – Procházka, Coufal, Rendla, Bartoš – Holub, Hlava, Trantina, Kabele – Klinka (32. Svoboda), Mašanský (65. Zachariáš).