Liblice – Kostelec

Liblice zaznamenaly velmi důležité vítězství. Díky tomu se odpoutaly z posledního místa. „Rozhodl začátek zápasu, oproti jiným zápasům jsme tentokrát šance proměnili a těžký zápas již dotáhli do úspěšného konce,“ ulevil si po utkání předseda Liblic David Hybeš. „Domácí šli víc za vítězstvím. Položil nás druhý gól,“ přiznal kouč Kostelce Jiří Mašata.

Konárovice – Velký Osek

V divoké přestřelce byli nakonec úspěšnější hráči Velkého Oseka, kteří na půdě nováčka zvítězili 4:3. „Oseku jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem,“ konstatoval předseda Konárovic Roman Zmátlo. „Po dlouhé době jsme zahráli dobře, bohužel se špatným koncem. Dvakrát jsme vedli, 2:0 a 3:2, ale nakonec jsme prohráli,“ dodal. „Na to, v jaké sestavě jsme odjeli a jakou máme marodku, jsme spokojení se třemi body,“ uvedl vedoucí hostujícího mužstva Karel Uher.

Zásmuky – Veletov

Od začátku zápasu byl patrný rozdíl ve hře obou celků. Vysoce favorizované Zásmuky od začátku jasně kralovaly a díky vítězství si s předstihem zajistily postup do I. B třídy. „Veletov byl hrozně odevzdaný soupeř. Navíc přijel v jedenácti a když se jim zranil jeden hráč, dohrávali o desíti. Podle mě se takhle o záchranu nehraje. To třeba Liblice nebo Plaňany bojovaly víc,“ uvedl kouč lídra tabulky Tomáš Švach. „Máme plno zraněných, z nich někteří museli nastoupit se sebezapřením, aby nás bylo alespoň jedenáct. Domácí vyhráli zaslouženě, výsledek je pro nás ještě milosrdný,“ uvedl vedoucí veletovského týmu Ladislav Hudec.

Ratboř – Radim

Další zápas, kde diváci (bohužel jich přišlo jenom 30) viděli spoustu gólů. Lepší mušku nakonec měli domácí. „Od stavu 2:1 jsme ovládli hru. Soupeř navíc dohrával o desíti, když vystřídal a pak se mu zranil hráč. Radim to poté zabalila. Zejména jejich brankář,“ podotkl kouč Ratboře Jan Vaněk. „Fotbal je o chybách a my jich udělali víc. Smutné na tom je, že jsme je udělali, aniž by nás soupeř k tomu donutil,“ konstatoval kouč Radimi Ladislav Forman. „K tomu závěru. Měli jsme vystřídaného hráče a Marušák pak musel kvůli tříslům odstoupit. Jelo nás pouze dvanáct, protože zároveň hrálo naše béčko,“ dodal.

Jestřabí Lhota – Plaňany

Souboj dvou týmů, které patří do spodních pater tabulky nakonec dopadl nerozhodně. A to ještě hosté dohrávali o vyloučeného Javorského. „Bylo mi na bl…,“ čílil se kouč Jestřábky Petr Kureš. „Kromě Krupky, Radka Patočky a Málka to ostatní odchodili,“ dodal. „Podle mě jsme kromě prvních dvaceti minut byli lepší. Škoda, že se nechal zbytečně vyloučit Javorský, mohli jsme vyhrát. Takhle to je asi spravedlivá remíza,“ řekl trenér Plaňan Luboš Málek.

Český Brod B – Býchory

Překvapivě snadno si českobrodská rezerva poradila s ambiciózními Býchory, které se do té doby mohly pochlubit druhou nejlepší obranou. „Kluci v poslední době hrajou dobře,“ pochválil své svěřence trenér Vladimír Vostřes. „Vůbec to bylo takové pohodové utkání. I rozhodčí pískal dobře,“ dodal. „Výsledek neodpovídá předvedené hře,“ konstatoval kouč Býchor Vladimír Malinovský. „My jsme měli víc šancí, bohužel jsme je neproměnili. Domácí byli produktivnější,“ dodal.

Červené Pečky – Tři Dvory

Střetnutí dvou celků z horních pater tabulky pro sebe rozhodli domácí fotbalisté. „Porážka je pro hosty krutá. Zápas byl vyrovnaný,“ přiznal trenér Červených Peček Radek Kulhánek. „Kluky musím pochválit. Odmakali to. To, že se dostali čtyři góly, tak se dostali, ale mladí kluci, kteří nastoupili, se role nezalekli a odvedli dobrou práci,“ podotkl kouč Třech Dvorů Vladimír Novák. Tomu chybělo pět hráčů. Zranění Jirsa, Kopecký a trio „ženáčů“ Macháček, Bašista a Skohoutil.