Liblice – Velký Osek

Pro domácí tým to byl zápas roku. Pokud by se mu podařilo vyhrát, v soutěži by se zachránil. Nakonec se mu to nad favoritem podařilo. „Pro nás to je hodně důležité vítězství z pohledu záchrany v přeboru. Zejména když se nám během utkání zranili dva hráči, z toho Sobotka nepříjemně,“ uvedl předseda TJ Liblice David Hybeš. „Jsem rád, že je konec, protože máme hodně zraněných. Došlo to tak daleko, že v brance musel opět nastoupit Sodoma,“ konstatoval kouč Velkého Oseka Zdeněk Hrabal.

Zásmuky – Býchory

Duel dvou rivalů a týmů, které vyznávají útočný styl hry, dopadl lépe pro lídra soutěže a postupujícího do nejnižší krajské soutěže. „Byl to takový poklidný zápas. My měli mírně navrch. Býchory jsou fotbalové, míče nenakopávají. Rozhodla naše produktivita a střelecká forma Aleše Durňáka,“ uvedl kouč Zásmuk Tomáš Švach. „Na to, v jaké jsme tam jeli sestavě, tak to dopadlo dobře. Čekali jsme větší dardu,“ řekla vedoucí býchorského mužstva Ludmila Podnecká. „Někteří hráči měli ten den v nohách druhý zápas. Ráno byli pomáhat béčku,“ dodala.

Jestřabí Lhota – Veletov

Další zápas, kde šlo o hodně. Zatímco Jestřábka už mohla hrát v klidu, Veletov bojoval o své bytí. Nakonec sice vyhrál, ale přesto mu to nebylo nic platné. Po dvou letech se opět poroučel do třetí třídy. „Tento zápas hodnotit nebudu, ale vzhledem k tomu, že sestupujeme, chtěl bych se zmínit o tom, že pro náš malý oddíl už bylo velkým úspěchem mít možnost hrát tuto soutěž. Že jsme ji sehráli se ctí a že pro naše kluky i nás funkcionáře to byla dobrá zkušenost i velké poučení,“ konstatoval vedoucí veletovského týmu Ladislav Hudec. „Rozhodla jedna hrubá chyba,“ podotkl vedoucí lhoteckého mužstva Karel Dušek. „Jinak pro nás to bylo těžké utkání z toho pohledu, že jsme měli na dva sobotní zápasy sedmnáct lidí. Ti, co hráli ráno za béčko, pak nastoupili i za nás a bylo to na jejich fyzičce znát,“ dodal.

Plaňany – Kostelec

Třetí zápas, kde o něco šlo. Plaňany si vysokou výhrou zajistily účast i v příštím ročníku okresního přeboru. „Konečně jsme se dokázali prosadit střelecky. Jinak zápas to byl průměrný,“ uvedl kouč Plaňan Luboš Málek. „Tímto bych chtěl klukům poděkovat za záchranu v soutěži,“ dodal. „Už nám o nic nešlo, tak jsem postavil tři nadějné dorostence. Porážka je sice vysoká, ale mladé hráče musím pochválit. Určitě nezklamali,“ podotkl kouč Kostelce Jiří Mašata.

Konárovice – Tři Dvory

Malé derby jasně ovládli hráči Konárovic. „Snad jsme si vysokou výhrou alespoň trochu udobřili diváky za naši jarní mizérii,“ doufá předseda klubu Roman Zmátlo. „Rozhodl nástup do druhé půle, kdy jsme během deseti minut zvýšili na 4:0,“ dodal. „Není k tomu co dodat. Chybělo mi šest lidí ze základu, ale nevymlouvám se na to. Soupeř byl lepší,“ konstatoval kouč Třech Dvorů Vladimír Novák.

Ratboř – Červené Pečky

V divoké přestřelce se nakonec z vítězství radovala Ratboř. „Naše vítězství bylo zasloužené. Branky jsme inkasovali po našich hrubých chybách,“ uvedl kouč Ratboře Jan Vaněk. „V závěru nám docházely síly, protože celkem pět hráčů bylo dopoledně za béčko,“ konstatoval hrající trenér hostů Radek Kulhánek. „Kdybych ale za stavu 4:3 proměnil jasnou šanci, mohlo to skončit jinak. Takhle soupeř z protiútoku přidal pátý gól. Normálně se nominuji na cenu „kopyto roku“, dodal s úsměvem Kulhánek.

Český Brod – Radim

Páteční předehrávku nakonec lépe zvládli domácí fotbalisté. „Byl to z naší strany standard. Kluci opět hráli dobře. Jenom byla škoda, že třičtvrtě hodiny pršelo,“ řekl kouč českobrodské rezervy Vladimír Vostřes. „První poločas byl lepší soupeř, druhý zase my,“ připojil se kouč Radimi Ladislav Forman. „V první půli jsme ještě za stavu 1:0 nastřelili břevno,“ dodal.