Veletov – Liblice

Pro oba týmy to byl jeden z klíčových duelů sezony. Lépe ho nakonec zvládli hráči Veletova, kteří se tak o bod dostali právě před svého víkendového soupeře. Tomu nyní patří černý Petr. „Tenhle důležitý zápas jsme zvládli. Kromě chvilkového výpadku ve druhé půli jsme ho měli stále pod kontrolou a po zásluze ho vyhráli,“ uvedl vedoucí domácího celku Ladislav Hudec. „Na tento zápas musíme rychle zapomenout. Byl to náš nejslabší výkon na jaře. Navíc domácí předvedli obdivuhodnou produktivitu,“ hlesl předseda Liblic David Hybeš.

Velký Osek – Ratboř

Fotbalisté Velkého Oseka stále bojují. Ale stejně jim to nebude asi nic platné. Tři kola před koncem soutěže ztrácí na vedoucí Zásmuky osm bodů. A ty na jaře ještě neprohrály. „S Ratboří to bylo šťastné vítězství. Soupeř hrál velmi dobře. Nám hodně pomohl gól do šatny,“ uvedl vedoucí oseckého mančaftu Karel Uher. „My se nemáme za co stydět. Kluci bojovali. Jenom mě ale mrzí výkon rozhodčího. Už nevím, co by chtěli pískat za penalty. Minimálně jednu jsme měli kopat. Pak to bylo zbytečně nervózní. Můžu říct, že rozhodčí zápas tímto ovlivnil,“ podotkl trenér Ratboře Jan Vaněk.

Býchory – Konárovice

Přestože výsledek napovídá o dramatu, herní projev byl diametrálně rozlišný. „Byla to jasná záležitost,“ přiznal kouč Býchor Vladimír Malinovský. „Akorát jsme si to sami trochu zkomplikovali, když jsme si nechali dát dva laciné góly,“ dodal. „Domácí vyhráli zaslouženě,“ konstatoval hrající předseda konárovického týmu Roman Zmátlo. „Na absenci klíčových hráčů se nebudu vymlouvat, protože špatně až naivně bráníme standardní situace soupeře.“
Býchory měly dva důvody k radosti. Nejen ze tří bodů, ale Marku Chvalovskému se narodil syn Mareček. „Vítězství a góly jsme věnovali právě jemu. Když dal Marek gól, tak jsme taky pěkně pochovali,“ podotkl Malinovský.

Radim – Červené Pečky

V souboji dvou týmů, které už bojují pouze o svoji čest se z výhry radovaly Červené Pečky. „Po prvním našem gólu byli domácí v poli lepší. Měli jsme i šance. Kdyby vyrovnali, asi by kousali. Ale neproměnili a ve druhé půli jsme to už kontrolovali,“ uvedl hrající kouč Červených Peček Radek Kulhánek. „Škoda toho začátku, měli jsme dvě tvě tutovky. Byli jsme lepší. Byl to z naší strany takový zápas blbec. Hráli jsme, ale nedávali góly,“ hlesl kouč Radimi Ladislav Forman.

Kostelec – Český Brod B

Prestižní derby vyhráli hosté z Českého Brodu. O importu bodů na Kutilku rozhodl Mrázek. „Byl to klasický zápas pro Kostelec. Soupeř nás nepřehrál, ale my hrajeme pouze po vápno. Chybí nám fotbalovost,“ přiznal trenér Kostelce Jiří Mašata. „Fotbal to byl pěkný. Bez nervů,“ připojil se kouč brodské rezervy Vladimír Vostřes.

Pikantní zápas to byl pro oba gólmany. V přímém souboji se utkali Milan a Jan Hlaváčkové. V souboji byl nakonec úspěšnější syn Jan. „Teď to budu doma celý rok poslouchat,“ řekl s úsměvem otec Milan. „Honza slíbil, že když vyhrajeme, něco v kabině šoupne,“ podotkl Vostřes. „Taky bylo dopředu domluvené, že když bude v zápase penalta, půjdou ji kopat na sebe,“ dodal s úsměvem Vostřes.

Plaňany – Zásmuky

V souboji dvou týmů z rozdílných pólů tabulky se nakonec radoval lídr soutěže. Ten o svém vítězství rozhodl ve čtvrté minutě nastavení. „Kluky musím pochválit. S lídrem sehráli vyrovnanou partii. Mohli jsme i vyhrát, remíza by byla nakonec zasloužená, ale nemáme nic,“ hlesl po utkání kouč Plaňan Luboš Málek. „Souhlasím s hodnocením kolegy. Ale musím podotknout, že takovéto zápasy nejsou o fotbalovosti, ale bojovnosti. My jsme za stavu 2:0 pod dojmem lehkého vítězství polevili,“ připojil se kouč Zásmuk Tomáš Švach.

Tři Dvory – Jestřabí Lhota

Velkou dávku bojovnosti ukázali ve Třech Dvorech fotbalisté Jestřabí Lhoty. Už od 12. minuty hráli bez vyloučeného Holečka, přesto dokázali bodovat. „Mančaft musím pochválit. Bojovali,“ uznal vedoucí lhoteckého mužstva Karel Dušek. „Místo aby nás soupeř roztáhl, tak se na to vykašlal. My to dobře zahustili,“ pochvaloval si. „Pro nás to byl takový tuctový zápas. Kluci se na to vykašlali. Taky to ode mě schytali,“ zlobil se trenér Třech Dvorů Vladimír Novák.