Býchory – Liblice

Liblice si porážkou trochu přítižila v boji o sestup. Ale nutno podotknout, že proti sobě měla velmi kvalitního soupeře. Býchory vyhrály i přesto, že hrály od 40. minuty bez vyloučeného Martina Chlumského.

„První poločas jsme podcenili. Ale po přestávce jsme slabého soupeře i v deseti přehrávali,“ uvedl kouč Býchor Vladimír Malinovský. „První poločas byl nadějně rozehraný, ale po několika individuálních chybách jsme zápas ztratili. Pokud toto zlepšíme, věřím, že se zachráníme,“ hlásí předseda TJ Liblice David Hybeš.

Hvězdou zápasu se stal Koubek z Býchor, který vstřelil čtyři góly.

Č. Pečky – J. Lhota

Duel dvou tradičních účastníků soutěže skončil nerozhodně. Blíže k vítězství ale měli domácí, kteří kromě dvou gólů nastřelili ještě dvakrát tyč. „Je vidět, že je konec soutěže. Už to není v takovém tempu. Jsou to poslední záchvěvy,“ uvedl hrající kouč Červených Peček Radek Kulhánek. A byl to právě on, kdo deset minut před koncem zápasu zařídil dělbu bodů.

„My hráli pouze na brejky, protože jsme tam odjeli v poslepované sestavě,“ řekl Zdeněk Holeček, muž, který nemohl díky karetním prohřeškům hrát.

Velký Osek – Český Brod B

Pro někoho možná velké překvapení, ale mladí hráči Českého Brodu opět ukázali svoji sílu. Tentokrát si vyšlápli na druhý tým tabulky. „Naši dorostenci hrajou dobře. Už je to fotbal. Nebojí se a souboje dohrávají. Dá se na to koukat,“ konstatoval kouč českobrodské rezervy Vladimír Vostřes. „Jenom mě mrzí zranění Mrázka a Lukáše,“ dodal.

Zajímavostí duelu bylo to, že brankář Duršpek nastoupil v záloze a jeho místo zaujal Sodoma. „Bylo to proto, že Sodoma kvůli zranění Achillovky nemohl hrát, tak nastoupil v bráně. Stejně už o nic nešlo,“ objasnil vedoucí domácího celku Zdeněk Novák.

Tři Dvory – Ratboř

Ten, kdo přišel, musel být spokojený. Viděl sedm gólů, vyloučení a drama až do konce. V závěru nakonec byli šťastnější domácí, kteří navíc dohrávali o desíti. V 55. minutě se jim zranil Kubera, ale už neměli nikoho na střídání. „Kamil měl po jednom hlavičkovém souboji štychy na hlavě, proto nemohl zápas dohrát,“ objasnil trenér Třech Dvorů Vladimír Novák. „Jinak jsem spokojený pouze s výsledkem,“ dodal.

„Zápas bude mít dohru. Musíme si o tom důrazně promluvit. Takhle se fotbal nehraje. Na nejbližší trénink kluci nezapomenou,“ čílil se trenér Ratboře Jan Vaněk. „Ve druhé půli jsme hráli profesorsky. Z naší strany to byl katastrofální přístup,“ dodal.

Radim – Konárovice

V ofenzivně laděném duelu se nakonec ze zisku tří bodů radovala domácí Radim. „Těch šancí bylo na obou stranách hodně,“ přiznal trenér Radimi Ladislav Forman. „Těší mě, že body zůstaly u nás,“ dodal. „Vítězem zápasu bylo počasí. V takovém vedru se nedalo ani hrát,“ podotkl hrající předseda Konárovic Roman Zmátlo.

Kostelec – Zásmuky

Přestože si v minulém kole zajistily s předstihem postup do krajských soutěží, Zásmuky nadále podávají koncentrované výkony. Dokázaly vyhrát i v Kostelci. „Klíčovým okamžikem bylo to, že jsme ve 48. minutě neproměnili penaltu. Chalupníkovi ji brankář chytil. Kdybychom ji dali, věřím tomu, že bychom se Zásmukama neprohráli,“ konstatoval trenér Kostelce Jiří Mašata. „Jinak jsme podle mě se soupeřem odehráli důstojnou partii,“ dodal. „S hodnocením kolegy souhlasím. V závěru se ale už hrálo na jednu bránu. Jsme rádi, že jsme prodloužili svoji vítěznou sérii,“ uvedl kouč Zásmuk Tomáš Švach.

Veletov – Plaňany

Pro oba týmy to bylo jedno z klíčových střetnutí sezony. Lépe ho nakonec zvládly Plaňany, které ve Veletově vyhrály díky brance Freunda.

„Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát,“ konstatoval vedoucí veletovského mužstva Ladislav Hudec.

„Jinak soupeř vyhrál zaslouženě, vytvořil si víc šancí. My jich měli minimum,“ dodal.

„Naše vítězství bylo zasloužené. Jenom škoda, že jsme nepřidali druhý gól, čímž bychom otupuli bojovnost domácího celku,“ připojil se trenér Plaňan Luboš Málek.