Most B – Stř. Skalice 3:1

Samotné utkání začalo v poklidném tempu, jakoby se hráči obou mužstev viděli už na dovolené. Hrálo se bez šancí a oběma celkům chyběl větší pohyb bez balonu.

Z nezáživného fotbalu se rázem stala parádní podívaná. Postaral se o to hostující Tesařík, který se v 30. minutě nádhernou střelou z poza vápna trefil do šibenice mostecké brány. Bezmocný Belaň se jen ohlédl.

Obdržený gól vlil mosteckým mladíkům čerstvou krev do žil. Nejprve pálil vedle Schut, ale po chvilce už bylo vyrovnáno. Centr Přibyla s jistotou proměnil nehlídaný Štípek – 1:1.

Otočit utkání mohl rychlonohý Béreš, prošel přes obránce, položil si i brankáře, ale z úhlu nastřelil jen dalšího vracejícího se obránce. Neuspěl ani kapitán Lenkvík, který pěknou střelou protáhl brankáře Podaného.

Druhý poločas začal vlažně jako ten první. Ojedinělou akci hostů, kteří se soustředili především na defenzívu, zastavil spolehlivý francouzský bek Tavars, kterému v hledišti fandil jeho velký kamarád, krajan ve službách Sparty Praha, Ludovic Sylvestre.

V 54. minutě se na hřiště dostal střídající Čonka a hned po dvou minutách zařídil obrat v zápase. Pronikl do vápna až před brankáře hostí, vypálil a jeho ránu vyrazil gólman Podaný pouze k Lukáši Schutovi, který pohotově doklepl do sítě.

Podobnou akci zopakoval Čonka i za několik minut. Opět pronikl do vápna a přihrávkou na zadní tyč vybídl ke skórování nabíhajícího Štípka – 3:1.

Dvoubrankové vedení evidentně uklidnilo mostecké hráče. Ti až do závěrečného hvizdu dohrávali zápas s velkým přehledem. Zato hráči Stříbrné Skalice byli se svým osudem smířeni. Jejich učinkování v divizi skončilo.

Branky: 33. a 64. Štípek, 56. Schut – 30. Tesařík. Rozhodčí: Šafránek. ŽK: 3:2. Diváků: 200. Poločas: 1:1. Stříbrná Skalice: Podaný – Svárovský, J. Šimr, V. Šimr, Štěpán – Timofejev, Rössler, Chuchla, Marčík – Chuchla, Tesařík (60. Vastl).