Český Brod – Hlavice 5:1

Když minulý týden Český Brod prohrál v Dobrovici, trenér Zdeněk Šmejkal prohlásil: „Ze zbývajících tří utkání musíme dva vyhrát, abychom si uchovali naději na záchranu.“

Jak řekl, tak jeho tým provedl. Hned v tom následujícím zvítězil. „Hráli jsme dobře. Konečně nám tam začali padat góly,“ oddechl si kouč.

Pro Brod ale utkání nezačalo dobře. Hosté se totiž dostali do vedení. Jenomže pak už na hřišti kralovali domácí. Zejména pak dvojice Štefančík – Dalli. Oba se postarali o všechny góly svého týmu.

Branky ČB: 24., 53. a 72. Štefančík, 8. a 36. Dalli. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 1:1. Diváků: 100. Poločas: 3:1. Český Brod: Klíma – Mrázek, Hříbal (80. Kratochvíl), Ložek, Bláha – Hucek, M. Kopecký, Pařízek, Horejc (75. Kozlíček) – Dalli, Štefančík.

Velim – Choceň 2:0

Až díky zlepšenému výkonu ve druhé půli dokázala Velim zdolat Choceň. „Od začátku to bylo z naší strany takový vlažný. Chyběl důraz, vázla kombinace,“ přiznal kouč Ladislav Bobek.

Po změně stran se ale domácí herně zvedli a přišly i góly. „Vypracovali jsme si i další šance. Ale už je vidět, že o nic nejde. Kluci už nemají takovou motivaci,“ dodal Bobek.

Branky: 63. Slavík, 81. Křelina. Rozhodčí: Votík. ŽK: 1:1. Diváků: 150. Poločas: 0:0. Velim: Svoboda – Marek, Antoš, Sabó (46. Hrabal), Hruška – Fořt (46. Kulhánek), Kohoutek (78. Kesner), Müller, Frič – Slavík, Křelina.

Děčín – Stříbrná Skalice 3:1

Produktivita v koncovce. To byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy. „Oba mančafty si vypracovaly šance, bohužel soupeř jich proměnil víc než my,“ hlesl hrající asistent Pavel Chuchla.

Porážkou si Skalice zkomplikovala situaci v boji o záchranu. „Ale budeme bojovat až do konce,“ hlásí odhodlaně Chuchla.

Branky: 41. a 78. Dvořák, 85. Jelínek – 70. V. Pohorský. Rozhodčí: Mareška. ŽK: 2:6. Diváků: 150. Poločas: 1:0. Stříbrná Skalice: Podaný – Svárovský, J. Šimr, V. Šimr, Štěpán – Vastl, Chuchla, Rössler, Timofejev (76. J. Pohorský) – Tesařík, V. Pohorský.