III. třída

Ve skupině A je již o postupujícím rozhodnuto. To si v minulém kole po zápase s Červenými Pečkami (4:0) zajistilo kolínské béčko. Pro jeho hráče to byl ve třech letech druhý postup. „Ještě bychom chtěli postoupit jednou,“ hlásí trenér Jan Procházka.

V boji o sestup to bude ještě pořádná bitva. Nejhůř jsou na tom Veltruby (25 bodů), Pašinka (24) a Jestřabí Lhota B (23). Právě souboj posledně dvou jmenovaných týmů byl k vidění o víkendu. Z výhry se nakonec radovala Pašinka, která si tak uchovala naději na setrvání v soutěži. „Prohráli jsme si to sami,“ hlesl činovník Jestřábky a trenér áčka Petr Kureš.

Ve skupině B se zřejmě vyjasnilo. Díky zaváhání soupeřů už pomalu mohou slavit v Nučicích. Dvě kola před koncem mají na čele pětibodový náskok.
O tom, kdo bude mít Černého Petra se bude rozhodovat až do posledního kola. Zpečetěné to má zřejmě Tuchoraz B (20), v klidu nemohou být v Tismicích (25), Dobřichově (25), Kozojedech (26).

IV. třída

V nejnižší okresní soutěži je rozhodnuto již o třech postupujících. Menší oslavy už proběhly ve Starém Kolíně, Třebovli a v Kouřimi B, která postoupí díky tomu, že Kostelec B přechází od nové sezony díky novému územnímu rozhodnutí pod Prahu. Jinak by zřejmě postoupil on, protože má jeden zápas k dobru a při jeho formě se nepředpokládá, že by klopýtl.

Drama uvidí fotbaloví příznivci ve skupině B, kde si to o jedno postupové místo rozdá trojice Nová Ves (37), Křečhoř (36) a Hradišťko I (34).

Je na co se těšit…