Radim – Poděbrady 5:3

Hosty pokořil radimský útočný tandem H + H – Havránek s Hovorkou. Prvně jmenovaný zaznamenal hatrrick, druhý dal zbylé dva góly.

Poděbrady zaspaly začátek a po pěti minutách hry prohrávaly dvoubrankovým rozdílem. Ještě hůře to s nimi vypadalo ve 37. minutě, kdy dal třetí branku Hovorka. Ale Bohemia těsně před poločasem snížila a vykřesala tím jiskřičku naděje.

Po změně stran byli hosté lepším týmem a díky dalším dvěma standardním situacím srovnali. Poděbrady tak unikly hrobníkovi z lopaty. To jim ale nakonec nebylo nic platné, neboť osm minut před závěrečným hvizdem zkompletoval hattrick domácí Havránek a bylo rozhodnuto. Pak měl opět příležitost Havránek, ten ji neproměnil, ale míč se dostal k Hovorkovi, který pojistil výhru domácího celku.

„Věděli jsme, že mezi I.B třídou a I.A třídou je rozdíl, na to jsem hráče upozorňoval. V plné nahotě se nám ukázalo, že máme v zápase hluchá místa, v nichž nepodržíme míč a dostáváme se pod tlak,“ uvedl Jiří Černý, trenér Radimi. „Také jsme věděli, že Poděbrady jsou dopředu hodně silné, ale vzadu mají problémy. Začátek se nám povedl, ale pak jsme vlastní chybou nechali soupeře vrátit do hry. My jsme ale měli střelecky disponovaného Havránka a soupeř děravou obranu. Proto slavíme vítězství,“ radoval se Černý.

Branky: 2., 5. a 82. Havránek, 37. a 89. Hovorka – 45 + 1. Suchánek, 53. Jan Fořt, 76. Zapadlo. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 2:5. Diváci: 220. Poločas: 3:1.

Radim: O. Černý – Paroulek, Kejda, Seifert, Švorba – Exner (84. Hrodek), Funda (60. Doubek), Homola, Langford (46. L. Michálek) – Havránek, Hovorka.