Jeho tým by měl být téměř kompletní. Otazník visí pouze nad startem mladého Süssera, který měl na tréninku úlevy.

Skalice i Libodřice hrají o bytí


Pouze vítězství. Nic jiného neberou. Těžký úkol čeká v divizi na Stříbrnou Skalici. Jestliže chce pomýšlet na záchranu, musí o víkendu zvítězit. To samé příští týden a pak čekat na zaváhání soupeřů. „Nebude to jednoduché, ale pokud žije jen teoretická šance, porveme se o ni,“ hlásí hrající kouč Pavel Chuchla.

V podobné situaci jsou v I. A třídě Libodřice. Na ně sice čeká nejslabší účastník soutěže, Suchdol, ale poslední kolo v Benátkách tak jednoduché nebude. „Vidím to černě, ale budeme bojovat až do konce,“ vzkazuje brankář a jeden z trenérů Jiří Černý.

V nejnižší krajské soutěži stojí za zmínku pouze duel mezi Kouřimí a Velimí. Sice zde už o nic nejde, ale divákům se představí dva nejlepší týmy soutěže.

Okresní soutěže? Bude to ještě boj

V okresním přeboru už jde pouze o sestup. Nejhůř jsou na tom Liblice, Veletov a Plaňany. A právě duel mezi posledně dvěma jmenovanými, který se hraje v neděli 10. června, hodně napoví o tom, kdo bude mít na konci soutěže černého Petra.

V boji o sestup ze třetí třídy A to bude ještě bitva. Nejhůř jsou na tom Veltruby (25 bodů), Pašinka (24) a Jestřabí Lhota B (23). Ve skupině B se zřejmě vyjasnilo. Díky zaváhání soupeřů už pomalu mohou slavit v Nučicích. Dvě kola před koncem mají na čele pětibodový náskok.

O tom, kdo sestoupí, se bude rozhodovat až do posledního kola. Zpečetěné to má zřejmě Tuchoraz B (20), v klidu nemohou být v Tismicích (25), Dobřichově (25) a Kozojedech (26).

V nejnižší okresní soutěži je rozhodnuto již o třech postupujících. Menší oslavy se už konaly ve Starém Kolíně, Třebovli a v Kouřimi B. Drama uvidí fotbaloví příznivci ve skupině B, kde si to o jedno postupové místo rozdá trojice Nová Ves (37), Křečhoř (36) a Hradišťko I (34).