Stříbrná Skalice a Libodřice hrají o život


Už se to zase opakuje. Už několikrát před oběma týmy stál nelehký úkol – zvítězit. Téměř pokaždé se jim to podařilo. To samé platí i dnes. Pokud vyhrají, mají ještě šanci zachránit se v soutěži. Jenomže ani tříbodový zisk jim nemusí stačit. Záleží totiž také na tom, jak budou hrát jejich největší soupeři. „Chceme vyhrát a budeme čekat, jak to dopadne. Bohužel už to nezáleží jenom na nás,“ uvedli před zápasem zástupci obou klubů.

Okresní přebor? Už jenom boj o padáka


Plaňany, Liblice, Veletov. To jsou tři týmy, nad kterými visí hrozba sestupu. Souboj o Černého Petra bude ještě napínavý. Nejhorší výchozí pozici mají hráči Veletova. Na předposlední místo ztrácí dva body, navíc jako jediní z této trojice hrají venku.

V trojkách to je pěkně zapeklité


Podobné je to i ve třetích třídách. Jistým sestupujícím je Tuchoraz B. O dalších dvou místech se rozhodne mezi Dobřichovem, Jestřabí Lhotou B, Pašinkou, Veltruby a Býchory B. Nejlepší výchozí pozici má prvně jmenovaný klub. Jestliže doma porazí Tismice, může slavit. Pak to znamená, že ze skupiny A půjdou dolů dva týmy. A tady je to pěkně zapeklité. Ani jedenáctá rezerva Býchor nemá nic jistého.

Ve čtyřkách jsou čtyři adepti na postup


Ze čtvrtých tříd postupuje sedm mančaftů. Jistotu má Starý Kolín, Třebovle, Kouřim B. Ve skupině A se o druhém postupujícím rozhodne mezi Volárnou a Radovesnicemi. Pokud ale Radovesnice vyhrají, jdou nahoru ony, protože Volárna už sezonu zakončila minulý týden. Zato v béčku to bude ještě bitva. O dvě místa se poperou Křečhoř, Hradišťko a Nová Ves. V céčku doplní Třebovli jeden z dvojice Cerhenice – Radim B. Oba tyto týmy si to o víkendu rozdají v přímém souboji mezi sebou.

Opravdu je na co se těšit…

KDO S KÝM V POSLEDNÍM KOLE

Okresní přebor: 11. Jestřabí Lhota (23) – 14 Veletov (18), 13. Liblice (20) – 2. Velký Osek (56), 12. Plaňany (21) – 8. Kostelec (29).

III. třída A: 13. Pašinka (24) – 11. Býchory B (27), 12. Veltruby (25) – 8. Červené Pečky B (33), 14. Jestřabí Lhota B (23) – 2. Bečváry (51).

III. třída B: 13. Dobřichov (25) – 12. Tismice (28).

IV. třída A: 2. Volárna (42) – volno, 3. Radovesnice II (41) – 10. Němčice (14).

IV. třída B: 1. Křečhoř (39) – 8. Ratboř B (21), 2. Hradišťko I (37) – 4. Sendražice (33), 3. Nová Ves (37) – 11. Kořenice (9).

IV. třída C: 2. Cerhenice (41) – 3. Radim B (41).

IV. třída D: Zde postupuje Kouřim B, druhý tým z této skupiny už postoupit nemůže, protože celky v ostatních skupinách mají víc bodů.

Poznámka: Číslo před jménem klubu udává, jaké místo mu patří v průběžné tabulce, číslo v závorce říká, kolik daný oddíl má bodů.