Polepy – N. Strašecí 5:1

Cestu za vítězstvím si ale zkomplikovaly Polepy hned v úvodu, když nedůsledností a možná také špatnou komunikací v obraně umožnily soupeři skórovat hned z prvního útoku. Z šoku se rychle vzpamatovaly a svou typickou hrou ovládly hřiště a ještě do poločasu si vytvořily dvoubrankový náskok. Hosté se před Malého dostávali víceméně ojediněle, přesto byli dvakrát blízko vstřelení branky.

Hlavou po Müllerově centru srovnal Libor Křelina, který v utkání vsadil jen na střelbu hlavou. Vedení pro domácí zajistil nechytatelnou střelou přes zeď Šťastný a uklidňující zásah přidal z pokutového kopu za stažení Křeliny rukou kapitán Suchánek. První dva střelci si své minuty slávy zopakovali i po přestávce. Křelinovým dvorním nahrávačem se stal Dušek, Šťastnému při dalším trestném kopu pomohl nejistý zákrok Kuta v brance. Dušek s Křelinou udeřili ještě jednou, míč ale skončil jen na břevně. Hosté zbraně neskládali ani za velice nepříznivého stavu, ke slovu se tak dostal i gólman Malý a dvakrát při něm stála tyč.

„Myslím, že se dnes fotbal musel líbit. My jsme hráli velice dobře, ale ani soupeř nehrál špatně. Hlavně v začátku nás potrápil, velice nebezpečný byl autor branky Kudela. Naštěstí jsme přežili i další soupeřovu příležitost a po našem vyrovnání jsme jim již šanci na zvrat v utkání nedali. Naše kombinace byla suprová, hráli jsme opravdu dobře, věřím, že diváci odcházeli spokojeni s hrou i brankovou úrodou. Je to krásné, když se fotbal takto povede,“ radoval se z vítězství i výkonu trenér Polep Miloš Malina.

„Domácí byli jasně lepším mužstvem a ještě i za určité náklonnosti rozhodčích jsme dnes neměli šanci na lepší výsledek. Důležitý moment v náš neprospěch byl při vyrovnávací brance, kdy jsme po autovém vhazování nechali hráče centrovat a dalšího hlavičkovat. Domácí branka nastartovala a zlom přišel z rozhodčím vymyšlené standardní situace. Střílející hráč se nádherně trefil a domácím narostla křídla,“ řekl po utkání trenér Nového Strašecí Miloslav Mrázek.

Branky: 21. a 69. Libor Křelina, 25. a 56. Šťastný, 27. Suchánek (PK) – 2. Kudela. Rozhodčí: Nehasil. ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas: 3:1.

Polepy: Malý – Hůrka (46. Týma), Suchánek, Šťastný, Dušek – Slezák (67. Biško), Müller, Kesner (60. L. Kmoch), Javorek – Libor Křelina, Plot.

N. Strašecí: Kut – Koula, Pejša, Duchoň, Černý – J. Mrázek (70. Verner), Tlustý, L. Mrázek, Vašák – Kudela, Hořejší (62. Mrština).

Miloslav Kapic