„Cíl je jednoznačný. Pokusit se zachránit v divizi, udržet tuto soutěž,“ neklade kouč Polep cíle na první pohled vysoké, ale podle jeho slov skutečně obtížné. „Bude to hodně složité, protože divizi nehrajeme postupem, ale administrativním přeřazením, a taky máme úzký hráčský kádr. Pokud by u nás nestálo štěstí a někdo by se zranil nebo dostal trest, tak budu mít se sestavou problémy,“ vysvětloval.

Před ostrým startem sezony odehrály Polepy pět utkání nanečisto. Čtyři z nich prohrály, ale i přesto není šéf polepské střídačky skeptický. „Některé se povedly, některé nepovedly. Odvíjelo se to od toho, jak jsem točil se sestavou. Spokojený jsem byl především se zápasy ve Voticích a s Kolínem. Ačkoliv jsme oba prohráli, tak to byly více než vyrovnané partie. Tyto dva zápasy pro mě byly směrodatné. Hráli jsme v sestavě, jak bych si zhruba představoval a nebylo to vůbec špatné,“ pochvaloval si Bejlek.

I tak ale letní přípravu považuje za úspěšnou jen z padesáti procent. „Myslel jsem si, že spousta hráčů pochopila, jak to funguje ve fotbale, ale zmýlil jsem se. Někteří hráči a i ti zkušenější v přípravném období odjeli na dovolenou. To bytostně nesnáším a nemůžu přenést přes srdce,“ zdůraznil Jaroslav Bejlek, co se mu na polepské přípravě nelíbilo, ale neopomenul zároveň poznamenat, že tréninková morálka byla dobrá. „S tím nebyl problém. To je jeden z kladů polepského mužstva,“ dodal.

TEREZA HÖLZLOVÁ