FOTOGALERIE: Pečky vyhrály okresní derby nad Tuchorazí

Pečky - Ti, kteří se v sobotu přišli podívat na hřiště v Pečkách, byli svědky dalšího kolínského okresního derby ve fotbalové I.B třídě skupiny C. Tentokrát se mezi sebou utkaly celky Peček a Tuchorazi.

2.5.2009

Z utkání fotbalové I.B třídy Pečky - Tuchoraz (2:1)Foto: Foto: Lenka Bradová

AFK Pečky – FC Tuchoraz 2:1

Vzhledem k postavení v tabulce byl favoritem domácí tým, kterému patřila před utkáním druhá příčka, ale Pečkám se už čtyři kola nepodařilo zvítězit, navíc doma ještě na jaře nezvítězili. To Tuchorazi se poslední utkání celkem vydařila. Tuchoraz dokázala zvítězit jak před dvěma týdny v Ostré, tak minulý týden v domácím prostředí proti rezervě Velimi.

Začátek zápasu probíhal spíše v přátelském duchu. Ani jeden tým se příliš netlačil do útoku a zápas se hrál v hodně vlažném tempu. Přesto domácí brankář Hanuš musel řešit dvě šance hostí, s kterými si ovšem skvěle poradil a své spoluhráče podržel. Deset minut před koncem prvního dějství se hosté přece jen dočkali a dostali se do vedení, které jim vydrželo až do přestávky.

Ve druhé půli jako by nastoupil jiný tým Peček, domácí se hodně zlepšili a svého soupeře přimáčkli na jejich polovině hřiště. Odměnou jim byla branka, kterou z pokutového kopu vstřelil Hovorka. V 75. minutě se domácím podařilo vstřelit druhý a jak se později ukázalo vítězný gól, když se po rozehrání rohového kopu trefil středopolař Branka. Hosté v závěru utkání ještě hrozili ze standardních situací, většinou po zbytečných faulech domácích hráčů. "Začátek utkání byl od obou mužstev hodně vlažný. Poté jsme se v druhé půli zvedli. S vítězstvím jsem samozřejmě spokojen,“ řekl po utkání hrající trenér Peček Lukáš Vlk. "První poločas jsme byli lepším týmem my. V druhé půli se role otočila a lepší byly Pečky. Nás do kolen srazila hlavně branka z penalty a poté jsme odešli i fyzicky. Ovšem myslím si, že dnešní zápas se divákům musel líbit,“ sdělil své postřehy po utkání vedoucí Tuchorazi Roman Pěkný.

Branky: 60. Hovorka (z PK), 75. Braňka – 37. Nekolný. ŽK: 2:4. Rozhodčí: Svoboda. Diváci: 70. Poločas: 0:1.

AFK Pečky: M. Hanuš – Modrovič, Vlk, Felix, Melíšek – Plaček, Hovorka, Braňka, Březina (65. Materna) – Kejda (90. P. Hanuš), Holub (85. Konůpek).

FC Tuchoraz: M. Černý – Křen, J. Černý, Trnka, J. Pazderec (76. Franek) – Fott, T. Černý, Nekolný, Šmejkal – P. Pazderec, Muťka.