Máte za sebou úspěšnou premiéru v novém týmu. Jak se vám hrálo?

Docela dobře. Myslím si, že jsme jako tým podali dobrý výkon.

Hned na úvod jste nastoupil proti svému bývalému klubu. Vypsal jste v kabině nějakou speciální odměnu?

Kluci přišli s tím, že bychom s trenérem mohli dát sud piva. Tak jsme na to přistoupili.

Takže chcete říct, že byste jinak sám nic nedal?

Ale jóó (smích).

Hecoval jste se před zápasem s některými hráči Libodřic?

Sice s některými hráči udržuju přátelský vztah, ale nehecoval jsem se s nikým.

 

Malina: Dudáš mě překvapil

Byl to nejočekávanější duel víkendu. Ten se nakonec změnil v jednostrannou záležitost. Fotbalisté Peček hned na úvod nové sezony jasně přehráli v okresním derby Libodřice (4:1). „Zápas jsme měli jasně v moci. Jenom škoda těch neproměněných šancí. Třeba sám Kejda zahodil hned tři,“ uvedl kouč Peček Miloš Malina. „Kluci taky měli zvláštní motivaci. S Ondrou Bálkem jsme do kabiny slíbili sud piva,“ dodal s úsměvem.

„Projevilo se to, že v létě byly v Libodřicích problémy s tréninky. Navíc dva zápasy v přípravě je hrozně málo,“ připojil se trenér Libodřic Vladimír Pěkný. „Jenom doufám, že se to zlepší a nebudeme mít po pěti kolech jeden bod.“

Duel nakonec rozhodla lepší produktivita domácího celku. Libodřice sice měly také dobré šance, ale v koncovce byly jalové. „To je přesně ono. Jestli chceme uspět, musíme takové šance proměňovat,“ ví Pěkný.

V zápase byla k vidění také jedna červená karta. Tu dostal o přestávce obránce Libodřic Milan Dudáš. Ten už měl ve statistikách zapsanou jednu žlutou kartu, ale poté, co rozhodčí neuznal správně hostům gól po předchozím ofsajdu, reakce některých z nich byla neadekvátní. A na to doplatil právě Dudáš, který při odchodu do kabin neudržel nervy na uzdě a pořvával na Miloše Malinu a pak i na sudího. „Něco jsem říkal Milošovi a rozhodčí mi pak říkal, ať se zklidním. Tak jsem mu odvětil: Ty se běž taky vys…,“ uvedl bez vytáček hříšník Milan Dudáš. „Takové situace přehlížím. Beru, že je to v zápalu boje. Ale od Milana bych to opravdu nečekal,“ připojil se Malina.